Didim bu iddia ile çalkalanıyor!

TOBB’un FETÖ’cü araştırması Didim Ticaret Odası’nı karıştırdı. DTO Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Vela, Bakanlık ve TOBB’un kandırıldığını, Didim Ticaret Odası’nın FETÖ’cü kaynadığını iddia ederken, Oda Başkanı Şaban Üstündağ, Vela’nın “Kişisel egolarını tatmin etmeye çalıştığını” söyledi.

reklam
17 Kasım 2016 0
reklam

Haber Merkezi/Aydın Haber Ajansı/DİDİM-15 Temmuz Darbe Girişimi’nin ardından devam etmekte olan soruşturma kapsamında Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, oda ve borsaların FETO/PDY yapılanmasından temizlenmesi için TOBB’a talimat vermişti.

DİDİM TİCARET ODASI'NDA SORUŞTURMA TARTIŞMASI DİDİM TİCARET ODASI ÜYESİ ÖMER VELA; “TOBB VE BAKANLIK DOLANDIRILDI” ODA BAŞKANI ÜSTÜNDAĞ’DAN VELA’YA YANIT; “AT İZİ İLE İT İZİNİ BİRBİRİNE KARIŞTIRIYOR”

Bakanlıktan gelen söz konusu talimatın ardından TOBB da tüm Türkiye’deki odalara tahkikat komisyonu kurularak çalışan personellerin araştırılması ve FETO/PDY bağlantısı tespit edilenlerin işten uzaklaştırılması yönünde talimat niteliğinde bilgilendirmede bulunmuştu.

Vela: “FETÖ/PDY İle İlgili Beyan Sahte”

Didim Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Vela, Bakanlık ve TOBB’dan gelen talimatlar üzerine yapılması gereken FETÖ/PDY araştırmasının Didim Ticaret Odası’nda “kasıtlı olarak” doğru şekilde yapılmadığını ileri sürdü.

Didim Ticaret Odası’nda cereyan eden yanlışlıkların kendisi tarafından ortaya çıkarıldığını ifade eden Vela, “17 Ağustos 2016 tarih 193/3.1 sayılı kararına istinaden oluşturulan FETÖ/PDY ile ilgili beyan yalandır ve sahtedir. Resmî kurumlara olmayan karar varmış gibi gösterilmiştir. Bu tarihte alınan yönetim kurulu kararı personel ile ilgili olup, başkan ve yönetim kurulları ile ilgili yazı bu karardan bir ay sonra gelmiştir. Dolayısıyla yalan ve sahte evrakla hem kaymakamlık makamı hem de TOBB ve Gümrük Ticaret Bakanlığı dolandırılmıştır” dedi.

VELA’NIN ORTAYA ATTIĞI İDDİALARI DOĞRU OLMADIĞINI KAYDEDEN DİDİM TİCARET ODASI BAŞKANI ŞABAN ÜSTÜNDAĞ İSE, “KİŞİSEL EGOLARINI TATMİN ETMEYE ÇALIŞIYOR. TİCARET ODASINDA FETÖCÜ ARAYACAĞINA KENDİ İÇİNE BAKSIN. TİCARET ODASI BİR YARGI MEKANİZMASI YADA MAHKEME DEĞİLDİR" DEDİ (HÜSEYİN ÇALIŞKAN/AYDIN-İHA)

Başkan: “Kendi İçine Baksın”

İddiaların doğru olmadığını savunan Didim Ticaret Odası Başkanı Şaban Üstündağ ise, Vela’nın kişisel egolarını tatmin etmeye çalıştığını ileri sürerek, “Ticaret Odası’nda FETÖ’cü arayacağına kendi içine baksın” şeklinde konuştu.

Ticaret Odası’nın bir yargı mekanizması ya da mahkeme olmadığını söyleyen Üstündağ, “Hiç kimse Ticaret Odası’nı yargılayamaz. Vela, genel sekreterle arası açık olduğundan durumu bu noktalara sürüklüyor. Ayrıca daha önce odadan atılmış ve ceza almış arkadaşların yönetim kurulu kararıyla yeniden odaya alınmasını istiyor. Bunun da yönetim kurulu kararıyla alınacağını biliyor ve yıpratma politikası uyguluyor” dedi.

“At İzini İt İziyle Birbirine Karıştırmak İstiyor”

Üstündağ; “Benim alnım açık; ben FETÖ’cü değilim. 17-25 Aralık’tan önce ve sonrası nerede olduğum belli. Bana bu konuyla ilgili gizli yazı geldi; bende ona göre gerekli yerlere cevabı gönderdim. Devletim ve milletimin yanında oldum hep; 2009 yılından sonra FETÖ’cülerle hiçbir şekilde bağlantım olmadı. At izini it iziyle birbirine karıştırmak istiyor. Ticaret Odası yargılama yeri değil. İlgili personelle ilgili olarak gerekçeli yargılama kararı doğrultusunda işlem yapılacaktır. Bu konuyla ilgili hakkımı da gerekirse hukuki yollardan arayacağım” şeklinde konuştu.

 

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam