Didim Maraş Dondurmasıyla serinledi

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile Dondurma firmalarının katkılarıyla bu yıl 2’ncisi gerçekleştirilen 2. Uluslararası Kahramanmaraş Dondurma ve Kültür Sanat Festivali coşkusu devam ediyor.

14 Ağustos 2018 - 16:48 0
reklam

Oktay ÇİFTÇİ/Manşet Aydın-DİDİM- Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve özel sponsorların katkısıyla Kahramanmaraş’tan yola çıkarak Türkiye’nin birçok il ve ilçelerini gezen dondurma tırının durağı Didim oldu. Atatürk Caddesi üzerindeki bir AVM’nin önünde park edilen tırındaki dondurma şenliğine Didim Kaymakamı Mehmet Türköz, eşi Sunal Öner Türköz, Didim Emniyet Müdürü Serkan Demircioğlu’nun yanı sıra çok sayıda yerli ve yabancı vatandaş katıldı.

Dondurma ikramı esnasında dondurma ustaları tarafından tırın üzerinde gerçekleştirilen şovlar büyük beğeni topladı. Şenliğe yoğun ilgi gösteren Didimliler uzun kuyruklar oluşturarak, keçi sütünden yapılan lezzetli dondurmalar ile serinledi.
Kahramanmaraş belediyesi Kültür ve daire başkanı Şaban Yıldız 2’nci uluslararası dondurma festivali kapsamında yapılan etkinliği geçen sene 20 tane il ve ilçede gerçekleştirdiklerini bu yıl ise 5 il 15 ilçe olmak üzere toplam 40 merkezde yaptıklarını belirterek, “Turne ayın 17’sine kadar devam edecek. Amaç Kahramanmaraş dondurmasına daha fazla değer katmak” diye konuştu.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-