Didim’de coşkulu fener alayı

Zafer Bayramını coşkuyla kutlayan Didimliler, fener alayı geçişine tanıklık etmek üzere cadde ve bulvarlara akın etti

31 Ağustos 2018 - 10:52 0
reklam

Didim ilçesinde, 30 Ağustos Zafer Bayramının 96. yıl dönümü kutlamaları kapsamında Didim Belediyesi önünden başlayan fener alayı ve zafer yürüyüşü düzenlendi
Dev Türk Bayrağı ile Atatürk Portresi’nin taşındığı etkinliklere yaklaşık 5 bine yakın Didimli ellerinde Türk bayrakları ve Fenerlerle destek verdi. Belediye Önünden başlayan fener alayı Cumhuriyet Meydanı’nda sona erdi.

“AYNI PİYONLAR SÜRÜLDÜ”
Meydanı dolduran Didimlilere seslenen Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, tüm Didim halkının Zafer Bayramını kutlayarak “Bir avuç zafere inanmış insan ile Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs’ta Samsun’a çıktığında ülke bitap halindeydi. O mavi gözlü dev Kurtuluş savaşını 96 yıl önce bugün kazanarak ülkeyi müessir medeniyet seviyesine çıkarttı. Ancak bugün ülkeyi bölmeyen çalışanlar aynı piyonları yine ortaya sürdü.

“ÜLKEYİ BÖLDÜRMEYECEĞİZ”
Bu emperyalist güçler kan akıtarak kardeş savaşını başlatarak bizi bölmeye çalışıyor. Bizler kötü günler gördük ve geçirdik ama bu meydanı dolduran milyonların sayesinde, Atatürk’ün bize emanet ettiği bu ülkeyi böldürmeyeceğiz. Bir ve beraber olup ülkemize ve Atatürk’ümüze sahip çıkacağız.” dedi.

Yürüyüş ardından ise yerel müzik grubu sahne alarak alanı dolduran Didimlileri hoş dakikalar geçirdi. (İHA)

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-