Didim’de son 4 yılın en yükseği

Didim Turizm Altyapı Hizmet Birliği Başkanı Sevinç Karataş sezonu değerlendirdi. Karataş 2018 yılı turizminin Erken seçimlerle sarsıldığını belirterek yaz sezonunun beklendiği gibi başlamadığını ancak yine de son 4 yılın en yüksek turizm potansiyelinin yaşandığını dile getirdi.

19 Ağustos 2018 - 17:30 0
reklam

Oktay ÇİFTÇİ/Manşet Aydın-DİDİM- 2018 yaz sezonu ve otelcilerin durumuyla ilgili bilgi veren Karataş şunları dile getirdi. “2018 yılı turizm ilk olarak erken seçimle sarsıldı. Özellikle yerli turistin tatil tercihlerini etkileyen seçim dönemi yurt dışından gelen misafirlerimiz için de bir belirsizlik oluşturduğu için sezon beklenilen düzeyde başlamadı. Ramazan bayramıyla hareketlilik yaşayan oteller daha sonra seçimlerin gerçekleşmesi, üniversite sınavının Haziran sonuna ertelenmesi, lise tercihleri gibi birçok sebeple normale göre daha düşük seyirle bir sezon geçirmiş oldu. Olumsuzlukların gölgesinde başlayan 2018 sezonu Temmuz sonu hareketlenmeye başladıysa da asıl yoğunluğu sıcak sezon diye tabir edilen Ağustos ayında gözlemledik. Döviz’in yükselmesiyle Yurtdışından gelen misafirlerin özellikle gurbetçilerin tatilini uzatmasıyla doluluk %100 e ulaşırken rezervasyonunu erken yapmayan tatilciler yer bulamadı. Kurban bayramındaki 9 günlük tatille de bu doluluk devam edecek.

TURİZM SEZONU SON 4 SENEDİR İLK DEFA YÜKSELİŞTE
Didim’de son 4 yılın en yüksek turizm sezonunun yaşandığını belirten Karataş “Seçimler, darbe teşebbüsü, terör olayları gibi birçok sebepten istenilen seviyede geçmeyen turizm sezonu bu yıl yükselişe geçerek yaralarını sarmaya başladı. Net sayıları yapılacak resmi açıklamalardan sonra edinecek olsak da ivmenin yukarı yönlü olduğu çok net. Eylül ayı içerisinde Barış Festivali ve Didim Maratonu gerçekleşecek, Tales buluşmasının da tam tarihi önümüzdeki günlerde belli olacak. Turizm sezonunun uzatılması ile ilgili tüm kurumlar elinden gelen çalışmaları yapıyorlar. Nisan ayında gerçekleşen VegFest e çok sayıda insanın ulaşım sıkıntısı yüzünden gelemediğini biliyoruz bu çalışmalarımız da devam edecek. Bayram dolayısıyla gerçekleşecek aşırı yoğunlukta özellik sürücülerin dikkatli davranmalarını temenni ediyoruz. Tüm turizmcilerimize kazançlı bir bayram geçirmelerini diliyoruz. Bu vesile ile Tüm Didimlilerin ve tatil için Didim’i tercih edenlerin Kurban Bayramını en samimi dileklerimle kutluyorum” dedi.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-