Didim’de tapu sevinci

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına bağlı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü’nün 2002 yılında Didim’de gerçekleştirdiği reform arazisi dağıtımı esnasında hak kaybına uğrayan 14 hak sahibi 3083 sayılı yasa kapsamında tapularına kavuştu.

25 Mart 2018 - 17:27 0
reklam
reklam

Fevzi Paşa Mahallesinde gerçekleşen tapu törenine Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, Didim Kaymakamı Mehmet Türköz, Didim Garnizon Komutanı Çetin Gülseven, Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Fuat Fikret Aktaş, AK Parti Didim İlçe Başkanı Maşallah Subaşı, Didim Ziraat Odası Başkanı Bahattin Gökdemir, kamu kurum ve kuruluşların amirleri, siyasiler, oda başkan ve yöneticileri ile mahalle sakinleri katıldı.
AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem konuşmasında, “Muhtarım Ankara’ya gele gide yol etti. Biz de 3. dönem vekil olarak bu hikayenin 10 yılında biz vardık. Her aşamasında sağ olsun muhtarımızda var. Biz Yörüklerin işi çözülecek dedik ve çözüldü.” dedi.
Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger ise dağıtılan arazilerin ve dikilecek zeytinlerin bol kazanç getirmesini diledi. Köşger, “Devlet millet birlikte çalışınca güzel sonuçlar ortaya çıkıyor. Biz zengin kaynakların fakir bekçileri gibi bir tarafta zengin hazineler bekliyor.” dedi.
Törende konuşan Mahalle Muhtarı Ali Osman Çolak, “Tarım Reformu Genel Müdürlüğünün 2002 yılında mahallemizde 106 ailemize 28’er dönüm arazi dağıtımı yapılmıştır. Fakat 14 ailemizin arazi sınırları Orman uhdesinde kaldığı için, arazilerini teslim alamamışlardır. Aileler 15 yıldır mağdur durumdaydı.” dedi.
Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Fuat Fikret Aktaş ise konuşmasında 106 hak sahibine 18 bin 185 dekar arazi verildiğini belirterek, bu arazilerin bölgenin ve ülkemizin kalkınmasına katkı sağlayacağını kaydetti.
Konuşmaların ardından Protokol tarafından hak sahibi 14 vatandaşa tapuları dağıtıldı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam