Didim’e 12 mavi bayrak

Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı (FEE) tarafından belirli kriterleri yerine getiren Didim’deki 10 plaj, 1 tekne ve 1 marina Mavi Bayrak aldı. Mavi bayraklar düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

11 Haziran 2019 - 17:28 0
reklam

5-11 Haziran Dünya Çevre Haftası nedeniyle Yalı Caddesindeki Altınkum Plajı’nda düzenlenen Mavi Bayrak ödül törenine Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, Başkan Yardımcıları Yusuf Deveci, Öznur Gündoğdu ve Zeynel Şener, DİTAB Başkanı Sevinç Karataş, Didim Turizm Derneği Başkanı Mustafa Şentürk, CHP’li bazı belediye meclis üyeleri, öğrenciler ile TÜRÇEV yetkilileri, otel ve tesislerin temsilcileri katıldı.

“GÖSTERİŞ OLSUN DİYE YAPMIYORUZ”
Ödül töreninden önce Didim’in ilk eko-okul ödülüne sahip Nurullah Kocabıyık İlkokulu öğrencilerine TÜRÇEV yetkililerince Mavi Bayrak konusunda bilgilendirme yapıldı. Öğrenciler paljı gezerek Mavi Bayrak alma kriterlerini yerinde inceledi ve Başkan Atabay’a hak ettikleri Mavi bayrağı elleriyle teslim etti. Başkan Atabay, “Yaptığımız işlerin sadece gösteriş olsun, orada panoya asılacak evraklar olarak görmüyoruz. Yapabildiğimizi gerçekten iyi yapıyoruz. Yetişemediklerimiz de var ama gayretimiz de o noktalara erişip eksiklikleri giderebilmektir” dedi.

“BİZİM DE AİLELERİMİZ GİRİYOR”
Deniz suyunun temizliğinin girişlerdeki panolara yazıldığı gibi olduğunu dile getiren Atabay, “Kimseyi kandıracak halimiz yok. Bizim de ailelerimiz, bizim de çoluğumuz çocuğumuz aynı plajda aynı denize giriyor. 10 tane halk plajımız, 1 marinamız ve 1 teknemizin mavi bayrak almaya hak kazandı. Bunlar iyi çalıştığımızın göstergesidir. Emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-