‘Diploması Sahte’ Başvurusuna Ret

Yüksek Seçim Kurulu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın üniversite diplomasının incelenmesi için eski hakim Ömer Faruk Eminağaoğlu’nun yaptığı başvuruyu reddetti.

reklam
08 Haziran 2016 0
reklam
reklam

Kamuoyunda son günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın üniversite diploması ‘var mı yok mu’ tartışmaları yapılırken, YSK’dan flaş bir karar geldi. Yüksek Seçim Kurulu, eski hakim Ömer Faruk Eminağaoğlu’nun, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın üniversite diplomasının incelenmesi için yaptığı başvuruyu reddetti.

CUMHURBAŞKANLIĞI’NDAN AÇIKLAMA

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkındaki diploma tartışmalarıyla ilgili, “Ne amaçla sürekli köpürtülüp gündeme getirildiği ortada. Diplomanın kopyaları internet sitelerinde ve gazetecilerle paylaşıldı. Rektörümüzün de açıklamaları var. Ne yapalım yani milyonlarca çoğaltıp adreslere mi gönderelim? Aslı astarı olmayan bir şey olduğunu kendileri de görürler ama dert başka. Erdoğan karşıtlığı prim yapıyor, birileri bunu gündemde tutarak prim yapmaya çalışıyorlar” dedi.

“MARMARA ÜNİVERSİTESİ MEZUNUYUM”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezuniyet töreninde konuşmuş, burada gerçekleştirdiği konuşmada, son günlerde gündemde yer alan ‘diploma’ tartışmasına ilişkin açıklama yaptı. Erdoğan, “Marmara Üniversitesi mezunu durumundayım” demişti.

ÖMER FARUK EMİNAĞAOĞLU KİMDİR?

Eski Yargıçlar ve Savcılar Birliği (YARSAV) başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu, Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanı seçilmesine ilişkin seçim tutanağının ‘tam kanunsuzluk’ içerdiği gerekçesi ve cumhurbaşkanlığı seçiminin yenilenmesi talebiyle Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) başvuruda bulunmuştu.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam