Doğal gazozdan sezon finali!

Aydın’ın Nazilli ilçesinde Perşembe günleri kurulan bölgenin en büyük pazarındaki doğal gazoz satışı sezon finalini yaptı. Filmlere konu olan Karabıyık Dayı(Necati Kabakçı) ve damadı Ali Ak’ın sattığı doğal gazoz kışın yaklaşmasıyla birlikte son kez müşterileriyle buluştu.

reklam
13 Ekim 2016 0
reklam

img_8299

Yağmur AŞIK&Eşref ÖZBAĞCI/Aydın Haber Ajansı-NAZİLLİ- Nazilli’de 33 yıldır bu mesleği yapan namı diğer Karabıyık’ın damadı Ali Ak, bugün Perşembe pazarında meşhur gazozun sezon finalini yaptı. Bölgede kendilerinden başka bu mesleği yapan hiç kimsenin olmadığını söyleyen Ali Ak, “Kayınpederim 55 yıl önce başlamış bu mesleğe. Daha sonra bizlere öğretti. Bizlerde her yıl Mayıs ayının ortalarında Perşembe Pazarı’na geliyoruz ve doğal yöntemlerle yaptığımız bu gazozu bardağı 75 kuruştan satıyoruz. Bu gazoz artık Nazilli’nin simgelerinden biri oldu. Haftada sadece bir gün satıyoruz ve müşterilerimizin yoğun ilgisinden oldukça memnunuz” dedi.
Gazoz tezgahını bugün son kez açtığını dile getiren Ali Ak, önümüzdeki yılın Mayıs ayında yeniden müşterileriyle bulaşacağını ifade etti.

 

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam