Dolandırdı, ‘dolandırıldım’ dedi

Bu kadarına da pes. Adana’da yavuz hırsız sahibini bastırır atasözünü akıllara getiren bir olay yaşandı. Dolandırılan 3 vatandaşın 42 bin 300 lira yatırdığı hesabın sahibi Sait Öztürk, polise yakalanınca “Dolandırmadım, dolandırıldım” dedi.

reklam
26 Mayıs 2016 0
reklam

Edinilen bilgiye göre olay, Seyhan ilçesinde meydana geldi. İddiaya göre, Afyonkarahisar’da 83 yaşındaki Sait Öztürk isimli vatandaşın telefonu çaldı. Öztürk telefonunu açtığında karşıdaki şahıs polis olduğunu söyleyip, kimlik bilgilerinin bölücü terör örgütü tarafından ele geçirildiğini, operasyon için verilecek hesaba para yatırmasını istedi. Telefonda anlatılanlardan korkan yaşlı adam verilen hesaba 29 bin 500 lira yatırdı. Öztürk, eve geldiğinde başına gelen olayı oğluna anlattı. Öztürk’ün oğlu, babasının başına gelenin son günlerde yaşanan bir dolandırıcılık olayı olduğunu anlayıp polise başvurdu. Polis, paranın yatırıldığı hesaba hemen bloke koydu. Bu arada hesabın Adana’daki bir bankada olduğu anlaşıldı. Afyonkarahisar polisi, Adana polisi ile irtibata geçti.

IH3-189833-1

Sivil polisler bankada önlem alarak parayı çekmeye gelen şahsı suçüstü yakaladı. Zanlı 51 yaşındaki Veysi Ö.’nün kahvede otururken bir kişinin yanına gelerek banka hesaplarının bloke edildiğini, hasta annesi için para yatırılması gerektiğini anlattı. Öztürk, “Benim hesabıma annesi için para yatırmak istedi. Ben de yardımcı olmak için kabul ettim. Sonra da hesaba yatan parayı çekmek için bankaya gittim, siz gelip beni aldınız” dediği öğrenildi.

42-bin-300-lira-dolandirdi-dolandiricilarin-a-8470848_x_oAncak polis yaptığı geniş çaplı çalışmada Veysi Ö.’nün bir süre önce hesabına Van’dan Koçere İmre’nin 4 bin 500, Aydın’dan Şenol Cihan’ın 8 bin lira para yatırdığını da belirledi. Polis, bu şahıslarla irtibata geçtiğinde benzer telefonun kendilerine de geldiğini anlattılar. Polis, zanlı Veysi Ö.’ İse suçlamaları kabul etmeyerek, diğer paralar sorulduğunda yine yardım için hesabını kullandırdığını, parayı çekip Hüseyin isimli birine verdiğini söyledi. Zanlı, sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi. Basın mensuplarına “Ben suçsuzum asıl ben bende dolandırıldım” diyen zanlı, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam