Dolandırıcılar anlaşmazlığa düşünce evini kurtardı

Aydın’da gerçekleşen inanılmaz bir dolandırıcılık olayı, dolandırıcıların birbirlerine düşmesiyle yarıda kaldı. Kendilerini polis olarak tanıtıp korkuttukları 72 yaşındaki kadının arsasını sattırıp 130 bin lirasını alan dolandırıcılar, kadının evine göz koydu. Ancak dolandırıcılar para konusunda anlaşamayınca işleri yarıda kaldı.

17 Ağustos 2018 - 13:44 0
reklam
reklam

Naci Eriş / Manşet Aydın- EFELER- Olay, Çeştepe Mahallesi’nde geçen hafta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, telefonla aradıkları kişileri, kendilerini polis olarak tanıtıp korkutan dolandırıcılar, Çeştepe’de yaşayan 72 yaşındaki A.F.’yi hedef aldı.
Kadınla irtibata geçen kişi ya da kişiler, yaşlı kadının hesaplarını FETÖ’nün ele geçirdiğini söyledi. Panikleyen kadın, dolandırıcıların her dediğini yapmaya başladı.
Bir süre kadınla konuşan dolandırıcılar, A.F.’nin yaşadıklarını kimseye söylememesini sağladı.
Dolandırıcılar A.F.’nin arsasını satmasını sağlayarak yaklaşık 130 bin lirasını aldı. Ancak vicdansızlık bununla sınırlı kalmadı.
Şüpheliler bu kez A.F.’nin evini sattırmak istedi. Kadın buna da razı oldu. Ancak bu sırada beklenmedik bir gelişme yaşandı.
Polisi arayıp kendini emlakçı olarak tanıtan bir kişi, 72 yaşındaki A.F.’nin evini satmaya çalıştığını ve durumdan şüphelendiğini söyledi.
İhbar üzerine adrese giden polisler, kadının dolandırılmaya çalışıldığını anladı. A.F.’ye durumu anlatan polis ekipleri, evin satılmasını engelledi.
Polisi arayıp ihbar eden kişinin dolandırıcılardan biri olduğu ve para anlaşmazlığı yüzünden ihbarda bulunduğu tahmin ediliyor.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam