Dolandırıcılar Aydınlı vatandaşı çarptı

“SAVCIYIM” DEYİP 16 BİN LİRA DOLANDIRDI

07 Temmuz 2018 - 12:05 0
reklam

Naci Eriş/Manşet Aydın-Çine Aydın’da kırsal bölgeleri hedef seçen telefon dolandırıcıları, bu kez Çine’de yaşayan Emir Hüseyin D.’yi dolandırdı. Kendisini savcı olarak tanıtan bir kişinin söylediklerine inanan Emir Hüseyin D., yaklaşık 16 bin liralık para ve altınını kaptırdı. Dolandırıcılar, Afyon’un Sandıklı ilçesinde yakalandı.

Olay, Çine’ye bağlı Kabataş Mahallesi’nde Cuma günü meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Emir Hüseyin D.’yi cep telefonuyla arayan bir kişi, kendisini Çine Cumhuriyet Savcısı olarak tanıttı. Telefondaki kişi, “Başka kişilere ait altınları evde bulundurduğunu, bunun suç olduğunu, bu nedenle DNA örneği alınması için altın ve paraları sivil polislere teslim etmesi gerektiğini” söyledi.
Emir Hüseyin D., eve gelen ve polis olduğunu söyleyen kişiye 12 bin 750 lira ve 4 bin lira değerinde altın verdi. Şüphelinin altın ve paraları alarak gitmesinin ardından dolandırıldığını anlayan Emir Hüseyin D., jandarmaya bilgi verdi.
Aydın İl Jandarma Komutanlığı Asayiş timleri hızla harekete geçerek şüphelilerin kullandığı aracı tespit etti.
Afyon, Denizli, Muğla ve İzmir Jandarma Komutanlıkları ve Emniyet Müdürlüklerine bilgi verilerek önlem alınması istendi.
Plakası tespit edilen araç, Afyon’a bağlı Sandıklı Mahallesi’nde yol kontrolü sırasında yakalandı.
Araç içerisindeki C.G., Y.G. ve I.K. isimli şüpheliler gözaltına alındı.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort