“Doları boz” oyuna gelme!

Aynı oyunların batı tarafından Rus lider Viladimir Putin’e de oynandığını hatırlatan Altunkaya, “Ruslar oyunu gördü. Ona göre oy verdi. Aynı oyunu Türk milleti de bozacaktır” dedi.

25 Mayıs 2018 - 16:42 0
reklam

Mustafa Çelik/Manşet Aydın-Nazilli  Fikri Asım Fikir ve Düşünce Derneği Aydın Temsilciliği, dolar kuruyla oynayarak seçimi etkilemek isteyen emperyalist güçlere karşı “Doları boz” kampanyasını başlattı.
Aydın İl Başkanı Murat Altunkaya, Fikri Asım Fikir ve Düşünce Derneği Nazilli şubesinde basın toplantısı gerçekleştirerek, döviz kuruyla oynayarak seçim sonuçlarına etki etmek isteyen emperyalist güçlere karşı “Doları boz” kampanyası başlattıklarını açıkladı. Altunkaya, dolar bozgunculuğuna karşı dernek üyelerini ve vatandaşları hükümetin yanında olmaya davet etti.
“BU OYUNLARA GELMEYECEĞİZ”
Doların yükselişinin temel faktörü ülke ekonomisinin kötülüğünden değil, yabancı yatırımcıların Türk siyasetinde Recep Tayyip Erdoğan’ı istememesinden kaynaklandığını vurgulayan Altunkaya, “Reisimizin Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda söylediği ‘Dünya 5’ten büyüktür’ söylemi çok anlamlıdır. Doların yükselişinin, Erdoğan’a karşı açılan ekonomik diz çöktürme savaşında dış güçlerin bir oyunu olduğu aşikardır. Bu oyunlara gelmeyeceğiz. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın verdiği bu savaşın arkasındayız” ifadelerini kullandı.
“AYNI OYUNU RUSYA’YA OYNADILAR”
Aynı oyunların Rus lider Viladimir Putin’e de oynandığını hatırlatan Altunkaya, Bu döviz operasyonu seçim öncesi Rusya’da Putin’e de yapıldı. Ama Putin’in oyu %60 dan %74 e çıktı. Ruslar oyunu gördü. Ona göre oy verdi. Aynı oyunu Türk milleti de bozacaktır” şeklinde konuştu.
“MÜCADELEMİZİ SANDIKTA VERECEĞİZ”
3 milyona yakın üyesi olan Fikri Asım Fikir ve Düşünce Derneği olarak Cumhur İttifak’ına tam destek verdiklerini belirten Başkan Murat Altunkaya, “Bizler referandumda evet kampanyasına Türkiye genelinde yüzde 1.5 -2.5 arası katkıda bulunduk. İnşallah bu sefer yüzde 3 üzerinde bir katkımız olacağını düşünüyoruz.15 Temmuzda sokaklarda verdiğimiz mücadeleyi 24 Haziran’da sandıkta da göstereceğiz” dedi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort