Domuz etleri gömülerek imha edildi!

Cumartesi günü C.C tarafından piyasaya sürülen ve gündemi uzun süre meşgul eden domuz eti skandalında flaş gelişme yaşandı. Yapılan incelemelerde domuz eti olduğu kesinleşen 5 ton et gömülerek imha edildi.

reklam
03 Haziran 2016 0
reklam

AYDIN’DA YAKALANAN 5 TON KAÇAK DOMUZ ETİ İMHA EDİLDİ

Aydın’ın Efeler İlçesi Havaalanı Bulvarı’nda bir depoda 3 tonu işlenmiş, 2 tonu öldürülmüş halde domuz eti ele geçirilmişti. Domuz etini, İstanbul başta olmak üzere büyükşehirlerde piyasaya sürmeye hazırlanan C.C. günün konusu olmuştu. C.C. domuz eti sattığı esnafları sostal medya üzerinden adlarını açıklamakla tehdit ederek bir skandala imza atmıştı.

Efeler Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ile Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Astim OSB Havaalanı Bulvarı’ndaki depoda kaçak kesim yapıldığını ortaya çıkarmış, Aydın İl Emniyet Müdürlüğü, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı görevlileriyle birlikte depoda 3 tonu işlenerek tüketime hazır hale getirilmiş ve 2 tonu da öldürülmüş ama işlenmemiş yaklaşık 5 ton kaçak domuz eti ele geçirilmişti.  Kamyonlara yüklenerek yediemin deposunda muhafaza altına alınan etlerden numuneler alınmış, kaçak domuz etlerini piyasaya sürmeye hazırlanan kasap C.C. hakkında cezai işlem uygulanmıştı.

EKİPLER DEPOYU GÜÇLÜKLE TEMİZLEDİ

Denizli Gıda Kontrol Laboratuvarı Müdürlüğü’ne gönderilen numunelerin sonuçları çıktı. Etlerin domuz eti olduğu tespit edildi. Çıkan sonucu değerlendiren gelen Efeler Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü ile Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ekipleri, etlerin işlenmesini imkansız hale getirmek ve insan sağlığı açısından tehdit oluşturmaması için imha kararı aldı. Sofralara ulaşmadan son anda yakalanan 5 ton kaçak domuz eti bugün imha edildi.

AYDIN’DA YAKALANAN 5 TON KAÇAK DOMUZ ETİ İMHA EDİLDİ

Yediemin deposu ile mühürlenen C.C’ye ait depoya gelen Efeler Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü ile Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ekipleri, etleri kamyonlara yükledi. Çeştepe Mahallesi’ndeki kontrollü imha alanına getirilen kaçak domuz etleri, ekiplerin kontrolünde kepçe yardımıyla kazılan çukurlara gömülerek imha edildi. Daha sonra her iki depoda da ilaçlama çalışması yapan ekipler, maske takmalarına rağmen kötü koku nedeniyle zor anlar yaşadı.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam