Duayen Gazeteciden Nazilli Belediyesine Uyarı

Aydın basınının duayen ismi Erdoğan Eker, bu haftaki köşe yazısında Nazilli Belediyesi’ni hedef alarak uyarı niteliğinde ifadeler kullandı. Yazısına, kafalarda soru işareti bıraktığına inandığı bir ihale sürecini de ekleyen Eker, “yolunuz karanlık” sözleriyle dikkat çekti.

reklam
20 Haziran 2016 0
reklam

123

Aydın basınının keskin kalemi Erdoğan Eker, Ses Gazetesinde yayınlanan haftalık köşe yazısında Nazilli Belediyesi’ne uyarılarda bulundu. Nazilli Belediyesinin gittiği yolun karanlık olduğunu kaydeden Eker, ilçeye bağlı Ocaklı Mahallesinde gerçekleşen bir arazi ihalesine de dikkat çekti.

 “Bu nasıl ihale komisyonu” başlıklı yazısında, 15’e yakın alıcının katıldığı ve 7.000 TL’den ihaleye çıkılan 720 metre karelik arsanın 140 bin liradan satıldığına dikkat çeken Eker, garip bulduğu satışı köşesine taşıdı.

 Kıyasıya yaşanan artırım sonucunda 7 bin lira bedel biçilen arazinin, 140 bin lira gibi değerinin çok üstünde satıldığını kaydeden Erdoğan Eker, ihale komisyonuna yönelttiği sorularda önemli konulara dikkat çekerek şu ifadeleri kullandı; “Ben şimdi buradan ihale komisyonuna soruyorum. Millet adına Nazilli’nin menfaati için görev yaptığına inanmak istediğimiz Belediye ihale komisyonu nasıl olurda 140 Bin liraya satılan bu arazi niçin 7000 lira fiyat tespit etti? Bu fiyat farkı akıllara “bu yer kime peşkeş çekilmek istendi sorusunu” gündeme getirmez mi?  Siz böyle sorumsuz görev anlayışınızla Öksüz, yetim hakkı yemiyor musunuz? Bu tür uygulamalar Nazilli Belediyesi Rant belediyesi oldu diyenlere haklı çıkarmaz mı? Yolunuz karanlık yol kendinize çeki düzen verin efendiler.”

 

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam