Dünya Bu İki İsme Kilitlendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ikili ilişkiler konusunda sıkıntılı günler yaşanan Rusya’ya zeytin dalı uzattı. Erdoğan, ‘İlişkiler tam koptu demek istemiyorum, halen toparlanacağı ümidini taşıyorum’ dedi.

reklam
12 Haziran 2016 0
reklam
reklam

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Muhammet Ali’nin cenaze törenine katılmak için gittiği Amerika’dan dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını cevapladı.

Haberici

İLİŞKİLERİMİZ TOPARLANABİLİR

Rusya ile ikili ilişkiler konusunda sorulan bir soru üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Üzüldüğüm konulardan biri de Rusya’nın Suriye’deki görüntüsüdür. Sayın Putin ile bizim aramızdaki hukuk, ikili ilişkileri çok ileri bir noktaya taşıdı. Türkiye-Rusya ilişkileri bizim iktidarımızda en güçlü dönemini yaşadı. Ama bu denli güçlenmiş olan ikili ilişkiler, malum olaydan sonra neredeyse kopma noktasına geldi. Koptu demek istemiyorum, çünkü ben ikili ilişkilerin halen toparlanacağı ümidini taşıyorum. Güçlü ilişkilerin bugünkü duruma gelmesi üzücü. Temenni ederim ki ilişkilerimiz kısa zamanda toparlanır, yine o eski günlerimize çok daha güçlü şekilde döneriz.” dedi.

Haberici-2

Erdoğan, ayrıca Galatasaray ve Euro 2016 için sorulan soruları da yanıtladı.

“FATİH HOCA ve MİLLİLER BAŞARILI OLACAKTIR”

Erdoğan, A Millî Takımın Avrupa Şampiyonası’nda bugün oynanacak ilk karşılaşmasına gitmek istediğini, ancak şartların el vermediğini dile getirdi.  Erdoğan, millîlerden beklentilerini de, “Temenni ederim ki, A Millî Takımımız iyi bir başlangıç yapar. Takımımızın moralinin şu anda iyi olduğunu görüyorum. Fatih Hocamızla beraber, yaş ortalaması genç ve dinamik bir takımımız var. Son hazırlık maçlarında falan çok gol kaçıran, ama neticeyi lehine çevirmeyi başaran bir Millî Takımımız var. İnşallah bu şampiyonada netice almayı başarırlar. Hırvatistan maçında da önemli olan, üç puanı kapmaktır. Biz kendilerine güveniyoruz. Bu arada Cüneyt Çakır da hakem olarak orada yer alacak. Ona da ayrıca başarılar diliyoruz” sözleri ile devam etti.

GALATASARAYLILARA MÜJDE VERDİ

Galatasaray’a salon müjdesi de veren Erdoğan, “Galatasaray’ın Eurocup şampiyonluğunun ardından bizi ziyaretlerinde bir talepleri oldu. Türk Telekom Arena yakınlarında daha güzel bir kapalı spor salonu yapılmasını istiyorlar. İnşallah çok kısa zaman sonra orada 20 bin kişilik bir kapalı spor salonuna kavuşurlar” diye konuştu.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam