Dünya devine FETÖ/PDY Operasyonu

Türkiye’nin sayılı firmaları arasında bulunan Uğur Derin Dondurucu’nun sahipleri Ali Takmaklı ile Mehmet Takmaklı, sabah saatlerinde gözaltına alındı. Sağlık kontrolünden geçirilen iş adamları ardından emniyete götürüldü.

reklam
25 Temmuz 2016 0
reklam

123

Erdal SAVAŞ/Aydın Haber Ajansı/NAZİLLİ-Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve Paralel Devlet Yapılanması (PDY) kapsamında başlatılan operasyonlar, 137 ülkeye derin dondurucu ihracatı yapan Uğur Soğutma’ nın sahiplerine de sıçradı.
Nazilli Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında sabah saatlerinde Altıntaş Mahallesi Mimar Sinan Caddesi üzerinde bulunan eve gelen ekipler, ünlü iş adamlarını gözaltına aldı.

Terörle Mücadele ve Asayiş Büro Amirliğine bağlı ekiplerin katıldığı gözaltı işlemi esnasında çevrede geniş güvenlik önlemi alındı.

Sağlık raporu almak için Nazilli Devlet Hastanesine getirilen iş adamları ardından sorgulanmak üzere emniyet müdürlüğüne götürüldü.

Ali Takmaklı ile Mehmet Takmaklı’nın oturduğu evde arama yapmak isteyen polis, çilingir yardımıyla kapıyı açtırarak içeri girdi.

Yaklaşık 3 saat evde kalan güvenlik güçleri, delil sayılabilecek bulguları titizlikle toplayarak emniyete götürdü.

Öte yandan, Türkiye’nin ilk 500 firması arasında bulunan ve üç bine yakın çalışanı olan Uğur Derin Dondurucunun sahiplerinin gözaltına alınması Nazilli’de büyük yankı buldu.

 

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam