Efespor sezon öncesi basınla buluştu

Aydın basketbolunun lokomotifi Efespor, yeni sezonun startını verdi. Takım basınla bir araya gelirken Efespor Başkanı Erdinç Vence, zorlu bir grupta mücadele edeceklerini belirterek Aydın halkından destek istedi. Takım koçu Engin Vence de şehir dinamiklerinin bir araya gelerek yerel takımların desteklenmesi gerektiğini vurguladı.

17 Ağustos 2018 - 15:03 0
reklam

Naci Eriş / Manşet Aydın- EFELER-  Aydın Efespor, yeni sezonun startını verdi. Türkiye Basketbol 2. Ligi A Grubu’nda mücadele edecek olan Potanın Efeleri’nde yeni transferler Kardeşköy’deki Forbes Kahvaltı Bahçesi’nde basın mensuplarına tanıtıldı. Yeni sezon için defansif ve agrasif bir kadro kurduklarını söyleyen Kulüp Başkanı Erdinç Vence ile Takım koçu Engin Vence, Aydınlıları yine heyecanlandıracak seyir zevki yüksek maçların olacağını ifade etti.

“BAŞARIYA AÇ OYUNCULAR”
Yeni transferleri tanıtan Efespor Başkanı Erdinç Vence, “Geçen sezondan Mehmet ve Emir’i takımda tuttuk. 1. Lig’e Berkan ve Ege’yi gönderdik. Yeni transferlerimiz, hep çok iyi altyapı kulüplerinde forma giymiş, başarıya aç oyuncular. Bu sene geçen yıllara oranla biraz daha defansif ve daha agrasif, Aydın halkının izlemekten keyif alacağını düşündüğümüz bir kadro kurduk” dedi.
Efespor Antrenörü Engin Vence, kardeşi ve aynı zamanda kulüp başkanı olan Erdinç Vence’nin basketbol camiasındaki her türlü gelişmeyi takip edip, menajer ve oyuncularla birebir irtibat kurduğunu belirtti. Vence, “Aydın’da hem oyuncu hem yönetici hem de antrenör yetiştirmemiz gerektiğini düşünüyorum” dedi. Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan’a teşekkür eden Vence, “Onun verdiği desteği görmeseydik, bu oyuncular burada olmazdı. Biz de burada olmazdık” ifadelerini kullandı.

“ŞEHRİN DİNAMİKLERİYLE BİR ARAYA GELİNMELİ”
Aydın’da sporun yeterince desteklenmediğini ve üst liglerde temsilci bulunmadığını hatırlatan Vence, şehrin dinamiklerinin bir araya gelerek bu sorunu masaya yatırması gerektiğini belirtti. Vence, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bu işte daha iyi yerlere gelebilmemiz için, sadece belediyelerimizin değil, şehrin dinamiklerinin de destek çıkması gerekiyor. Sanayilerin, özel firmaların, şirketlerin destek vermesi gerekiyor. Aydın’da herkesten taşın altına elini sokmasını istiyoruz. Aydın’daki firmalarımızın markalarımızın TV’de yayınlanan maçlarda boy boy reklamlarını görüyoruz. Bunları biraz da yerel bazda yapmaları ve bizim gibi kulüplere destek vermeleri gerekiyor. Son 4yıldır iç sahadaki oynadığımız karşılaşmalarda tribünlerin dolması, bize verilen seyirci desteği, taraftarın göstermiş olduğu teveccüh, bizim memnuniyetle doğru işler yaptığımızı gösteriyor. Aydın’da tüm lokomotiflerin bir araya gelerek, Aydın’da sporu nasıl geliştiririz bunu oturup masaya yatırmamız gerekiyor. Rakiplerimizin bütçeleri inanılmaz yüksek. Bizim bu sezon ki bütçemiz 400 Bin TL. Rakiplerimizin bütçeleri 2-3 Milyon TL. Gerçekleri görmek ve bilmemiz gerek.”

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-