Efsane Oyuncu Yaşamını Yitirdi.

Yeşilçam’ın efsane oyuncusu Tanju Gürsu hayatını kaybetti. Usta oyuncu Tanju Gürsu, solunum yetmezliği nedeniyle FSM Hastanesi’nde yoğun bakıma alınmıştı. Usta oyuncu yaşam mücadelesini kaybederken, ölümü sevenlerini üzdü.

reklam
07 Haziran 2016 0
reklam
reklam

Yeşilçam’ın en önemli oyuncularından biri olan Tanju Gürsu solunum yetmezliği nedeniyle yoğun bakıma alınmıştı. Üzücü haberi ise oyuncu ve yönetmen kardeşi Temel Gürsu sosyal medya hesabından “Canım Ağabeyim Tanju Gürsu Yoğun Bakımda Sevenlerinin Dualarına İhtiyacı Var..” mesajı ile duyurmuştu.

Usta oyuncu tüm müdahalelere rağmen tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Efsane oyuncunun ölümü sevenlerini yasa boğdu.

0f7d0603-cd7b-4907-8059-911033ce7cb4

TANJU GÜRSU KİMDİR?

Tanju Gürsu, 1938’de Trabzon’un İskenderpaşa Mahallesi’nde doğdu. Trabzon Lisesi’ni bitirdikten sonra 1962 yılında Ses Dergisi’nin açtığı yarışmayı kazanıp oyuncu olarak sinemaya başlayan sanatçı, birçok film ve dizide rol aldı. Anıt Film adlı bir şirket kurarak yapımcılık işine de giren Gürsu, ayrıca üç film senaryosu yazdı ve beş filmde yönetmenlik yaptı. İlk kez 1988 yılında “Kurtar Beni” filmiyle Altın Portakal kazanan Gürsu, 1997 yılında tartışmalı biçimde Köpekler Adası filmiyle En İyi Erkek Oyuncu dalında bir kez daha ödüle layık görüldü. Gürsu, ayrıca 1998-99 yılları arasında yaklaşık bir yıl boyunca Trabzonspor’da İdari ve Teknik Konulardan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Ayla Gürsu ile evli olan Tanju Gürsu’nun Kerem ve Emre adında iki oğlu var.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam