Elmas İncir “iflas etmedik!”

Sektöründe Türkiye çapında ilk 8 firma arasında yer alan Aydın’ın Elmas İncir işletmesi, ‘iflas etti’ iddialarına yönelik çıkan haberleri yalanlayarak bir basın açıklaması yaptı.

reklam
04 Ağustos 2016 1
reklam

123

Elmas Dış Ticaret A.Ş.’nin müdürü Mehmet İzhan;

“İflas kararı almadık, ancak bazı bankalarda kilitlenen paramız dolayısıyla geçici olarak faaliyetlerimizi durdurduk” ifadelerini kullandı.

Mehmet İzhan, yaptığı açıklamada “Elmas Dış Ticaret A.Ş. iflas etmedi, şu anda çalışan işçilerin tamamına ücretsiz izin verildi. İşletmemiz, faaliyetine bir aylık bir süreyle ara verdi. İşten çıkarılan yok. Hiç kimsenin iş akdi de feshedilmedi, sadece hepsine ücretsiz izin verildi. Biz bir ay sonrasının zeminini hazırlıyoruz. Bu anlamda böyle bir karar aldık. Şu anda iflas kararı almadık. Sadece bankaların revizyonundan dolayı özellikle bazı bankalarda kilitlenen paramızdan dolayı geçici olarak faaliyetimizi durdurduk. Allah’ın izniyle sıkıntıları çözdüğümüz andan itibaren yine kaldığımız yerden, aynı işçilerle birlikte faaliyete devam edeceğiz” dedi.

 

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Milyonluk proje nasıl batıyor anlamak mümkün değil . Acaba tedbir olarak falan mı duyurdular yoksa gerçek bir ifas mı ? ohal de iflas olmaz diyorlardı

reklam

reklam