Emanet Otomobil Mesleğinden Etti

Kardeşine Verdiği Aracı Başına Dert Oldu
Söke’de trafik polisi olarak görev yapan Mehmet Bacak, otomobilini düğünü için kardeşine verdi. Düğün işi bozulunca kardeşi o araçla kız kaçırdı. 1 ay sonra da kızdan ayrıldı. İki taraf davalık olunca Kardeş Musa Bacak 8 yıla, aracını emanet veren Mehmet Bacak ise hem mesleğinden oldu hem de cezaevine düştü. Kardeş kurbanı bacak şimdi hukuk savaşı veriyor.

reklam
08 Haziran 2016 0
reklam

Türkiye’nin birçok ilinde görev yapan sonrasında da Söke’ye atanan polis memuru Mehmet Bacak’ın, kendine ait otomobilini emanet olarak kardeşine vermesiyle adeta dünyası karardı. Araç yüzünden mesleğinden bile olan Bacak, 14,5 ay cezaevinde bile yattı. Şu anda Çiftçi Koruma Malları Başkanlığı’nda asgari ücretle yaşam kavgası veren Mehmet Bacak,  bir yandan da hukuk mücadelesini sürdürüyor.

“DÜĞÜN İÇİN GİTTİM”

Yaşadıklarının şokunu hala üzerinden atamayan Mehmet Bacak, “2007 yılında kardeşim Musa Bacak’ın düğünü için Konya’ya gittim. Kardeşim nişanlıydı. Düğünlerine birkaç gün vardı. Düğün esnasında otomobilimi kardeşime emanet verdim. İki aile arasında çıkan anlaşmazlık neticesinde düğüne bir iki gün kala kardeşim nişanlısını benden emanet aldığı otomobille kaçırdı. Kaçtıklarında da haberim yoktu. Derken evlendiler ve bir ay sonra yine yaşanan anlaşmazlık sonucu ayrıldılar. Ne olduysa ondan sonra oldu” dedi.

“ŞİKAYETÇİ OLDULAR”

Kız tarafının kızlarını zorla kaçırdığı için hem kardeşini hem de otomobili kullanıldığı için kendisine  dava açtığını belirten Mehmet Bacak, “2007 yılında açılan dava sonunda ceza kararı verildi. Kararı Yargıtay da onayladı. Biz de bu karara itirazda bulunarak Yargıtay’a yolladık. Yargıtay yerel mahkemenin yaptığı hataları görür ve düzeltir diyorduk meğer 3 dakikada bir dosya inceleniyormuş bizim Yargıtay’da. Yerel mahkemenin verdiği karar tamamen kasıtlı bir karardır. Mahkeme başkanı beraatımı istiyor, savcı tartışmasız beraat istiyor, ancak hakim cezayı veriyor. Yerel mahkemenin verdiği kararla Yargıtay’ın verdiği karar aynı. Verilen bu karar, benim ailemin, çocuklarımın geleceğini, altüst etti. Tüm siyasilere bu dosyaların yeniden incelemesi konusunda yazdım ama hangi siyasi anlar ki benim derdimden. En son Anayasa Mahkemesi’ne bireysel başvuruda bulundum. Bu mahkemenin bu konuları daha detaylı incelediğini öğrendim ve oradan hayırlı bir sonuç geleceğini bekliyoruz. Oradan da sonuç alamazsam İnsan Hakları Mahkemesi’ne gideceğim. Ben de istemem devletimi şikayet etmeyi ama çocuklarımın geleceği için yapmak zorundayım” diye konuştu.

VERİLEN KARARDA SUÇ YOK!

“Hırsızlık yapmadık, vatana ihanet etmedik” diye yakınan Bacak, “Kararlarda sen burada suçlusun diye yazsalar yine kabul edecektim ben. Geçtiğimiz gün görsel medyada HSYK Başkanı ve vekili ‘2007 ile 2013 yılları arasında verilen kararlardan utanç duyuyorum’ dedi. Yargının en tepesindeki insan söylüyor bu kelimeleri” dedi.

haber-ici

“CEZA KASITLI VERİLDİ”

Cezanın kasıtlı verildiğini ifade eden Bacak, “2014 Ocak ayında bana devlet memurluğundan çıkarma kararı verildi. Davanın asıl sanığı olmamama rağmen bir de hakkımda açılan davayı takip etmememden dolayı aldığım cezadır. Eğer benim evimde kalmış olsalardı mahkeme bana 20-30 yıl hapis cezası verecekmiş. Ben evimde misafir etmediğim halde, bana polis memurudur diyerek kasıtlı bir ceza verildi. Bu da şikayetçinin iftiraları sonucunda mahkemenin verdiği bir karardır” diye konuştu.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam