Emekli Bayram Hediyesi Bekliyor

Emekliye bayram ikramiyesi verilecek mi? Binlerce emekli bu sorunun cevabını bekliyor. Konu ile ilgili henüz bir açıklama yapılmazken, bu konuda hükümetin bir çalışması olmadığı öğrenildi.

reklam
09 Haziran 2016 0
reklam
reklam

Ramazan Bayramı gelmeden emekliyi ikramiye telaşı sardı. Ramazan bayramında emeklilere ikramiye verilip verilmeyeceği konusunda gözler hükümete çevrildi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Türkiye Emekliler Derneği Isparta Şubesi Başkanı Abdülkadir Ersal, emeklilerin bayram öncesi hediye beklediğini dile getirdi. Temmuz ayı zammının emekli için yeterli olmayacağını belirten Ersal, “Emekliler olarak Ramazan ayını daha büyük bir sevinç içerisinde bekliyorduk. Emekliye verilen zamlar eridi gitti. Emekliler olarak Ramazan Bayramı öncesinde emekliye iyileştirme zammı verilmesini talep ediyorduk. Bayram öncesinde verilecek olan ikramiye çok iyi olacak. Türkiye’de her şeye zam geliyor ve emekli artık geçinemiyor. Enflasyon rakamlarına göre temmuzda alacağımız zam yüzde 3-4 civarında olacak. Bu da emekliyi tatmin etmeyecektir” dedi.

96ee51c0-0597-4a38-9353-94808269e1c3

Bir türlü netlik kazanmayan promosyonlar ile ilgili de müjde beklediklerini anlatan Ersal, “Emeklilerimizin en büyük sıkıntılarından biri promosyondur. Çalışma bakanının bu konuda çalışmalarını hızlandırıp emekliyi mutlu etmesini temenni ediyorum. İnşallah Ramazan bayramından önce promosyonumuzu da almış oluruz” diye konuştu.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam