Emekliye promosyonda şartlar kalktı!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu yaptığı açıklama ile milyonlarca emekliye müjdeyi verdi. Müezzinoğlu “Bugünden itibaren hangi bankadan emekli maaşlarını almak istiyorlarsa, o bankalarla yalnız bir protokol yapacaklar, ‘Ben maaşımı 3 yıl süresince bu bankadan çekmek istiyorum’ protokolü dışında hiçbir şart sürmeyecekler” dedi.

24 Şubat 2017 - 13:25 0

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, emekliye promosyon ödemeleriyle ilgili yaptığı açıklamada, emeklilere promosyonda tüm şartların kalktığını ifade etti. Tek şart olarak ise Emeklilerin promosyon aldığı bankadan 3 yıl ayrılamayacağı belirtildi.

Daha önce elektrik, su, doğalgaz, telefon gibi faturalar için 2 adet otomatik ödeme talimatı verilmesi gerekiyordu. Ayrıca ya kredi kartı alınacak ya da kredili mevduat hesabı (ek hesap) açılma şartı vardı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, İstanbul’da gazetecilere yaptığı açıklamada, şunları ifade etti:

“Bugünden itibaren hangi bankadan emekli maaşlarını almak istiyorlarsa, o bankalarla yalnız bir protokol yapacaklar, ‘Ben 3 yıl süresince maaşımı senden çekeceğim.’ (Bankalar) Yalnız maaşını o bankadan çekme protokolü evrakı dışında başka hiçbir evrak istemeyecekler. Böyle bir evrak isteyen bankayla da emekli maaşı protokolü yapmasınlar. Bugün biz gerekli talimatı bütün bankalara gönderdik. Emeklilerimizden promosyonla ilgili ‘Ben maaşımı 3 yıl süresince bu bankadan çekmek istiyorum’ protokolü dışında hiçbir şart sürmeyecekler, dün akşam yaptığımız görüşmelerden sonra. Dolayısıyla bürokrasi yok.”

Yaklaşık 12 milyon emekliye yapılacak ödemeler mart ayından itibaren başlayacak.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort