En büyük hayali akülü sandalye

Şeker hastalığı nedeniyle sol bacağı dizinin üstünden kesilen ve kilolu olduğu için protez bacağı kullanamayan Coşkun Erten’in en büyük hayali akülü sandalye.

26 Ağustos 2018 - 12:10 0
reklam

Germencik’in Yedieylül Mahallesi’nde dedesi ve anneannesiyle yaşayan Coşkun Erten, son 2 yılda yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle engelli oldu.
Anne ve babası ayrılınca 40 günlükten itibaren dedesi Ali İhsan Eryılmaz (76) ve anneannesi Ulviye Eryılmaz’ın (81) yanında büyüyen Coşkun Erten, şeker hastalığı nedeniyle 2016 yılında sol bacağını kaybetti.
Yürüyebilmesi için protez bacak ve tekerlekli sandalye hediye edilen Erten, bunları da fazla kiloları için kullanamayınca eve bağlı kaldı.

HAYIRSEVERLERDEN YARDIM BEKLİYOR
Dedesinin yardımıyla çıkabildiğini belirten Coşkun Erten, yaşlanan anneanne ve dedesine bağımlı kalmamak için tek hayalinin akülü sandalye olduğunu bildirdi. Erten, “Evde canım sıkılıyor. Dışarıda gezmeyi seviyorum. Hayırseverlerden yardım bekliyorum” dedi.
Torununa 26 yıldır bakan Ali İhsan Eryılmaz, “Evde mahkum kalıyor. Tüm bakımını ben yapıyorum. Hayırseverler 3 tekerlekli bir akülü araç yardımında bulunurlarsa, çok memnun olurum. Coşkun da çok sevinir” diye konuştu.  (DHA)

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-