Enes Kanter “babam Gülen’dir”

Fethullahçı Terör Örgütü’ne yakınlığı ile bilinen milli basketbolcu Enes Kanter’i ailesi evlatlıktan reddetti. Ailesinin kendisini evlatlıktan reddettiğini doğrulan Enes Kanter, “benim babam Fethullah Gülen’dir” dedi.

reklam
10 Ağustos 2016 0
reklam
reklam

NBA: Oklahoma City Thunder at Utah Jazz

Enes Kanter’i evlatlıktan reddettiğini açıklayan baba Mehmet Kanter, oğlunun kandırıldığını, hata yaptığını ve hatasından dönmediği için evlatlıktan reddettiğini açıkladı.

Mehmet Kanter yatığı açıklamada “Enes’in FETÖ terör örgütü tarafından hipnotize olduğunu ve kullanıldığını düşünüyoruz. İnsanlar yanlışlıklar yapabilir. Yanlıştan dönmenin erdem olduğunu defalarca söyledik ancak ikna edemedik. Ben babası ve bütün kanter aileleri olarak FETÖ tarafından yapılan çirkin darbeyi kınıyor ve lanetliyoruz. Enes’i başta ben babası ve Kanter aileleri evlatlıktan reddediyoruz. Bir an önce soy ismini değiştirmesini istiyoruz.

Başta Cumhurbaşkanımız ve Türk halkından böyle bir çocuğum olduğu için utanç duyarak özür diliyorum.” dedi.

Öte yandan FETÖ’cü Enes Kanter’in babası Mehmet Kanter, Medeniyet Üniversitesi öğretim görevlisiyken, geçtiğimiz günlerde açığa alınmış ve hakkında soruşturma başlatılmıştı.

Milli Basketbolcu Enes Kanter ailesinin kendisini evlatlıktan reddettiğini doğrulayarak Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı.

“Ey Kainat duy sesimi Bugün 24 senedir ana, baba, kardeş dediğim ailemi ve tüm akrabalarımı kaybettim. Kendi babam soy ismimi değiştirmemi istedi. Beni doğuran anne beni reddetti. Beraber büyüdüğümüz kardeşlerim beni artık yok sayıyor. Akrabalarım beni bir daha görmek istemiyorlar. Vefalı, fedakar insanların gözyaşları ile büyüttüğü bu hizmet için bir Enes değil bin Enes feda olsun. Hoca efendi yolunda anam, babam, kardeşlerim, tüm sülalem feda olsun. Bu dava uğrunda bir değil saçlarım adedince başım olsa yine veririm feda olsun. Rabbim benim ömrümden alsın her saniyesini yiğit hocama versin. Hizmet yolunda cennetim feda olsun, cehennemlere güler geçerim. Canım hocamın sevgisi ana, baba, kardeş bütün sevgilerin üzerindedir. Biz bu hizmeti sokakta bulmadık ki birkaç pakrudin dönme yüzünden bırakalım. Anam babam sana feda olsun, hizmet yolunda feda olsun bu dava uğranda feda olsun. Kimsenin zerre şüphesi olmasın. Allah (cc) sahabi ruhunu yeniden dirilten bu garip davanın garip yolcularına sahip çıkacaktır şahlandıracaktır. Dayanın abilerim dayanın ablalarım dayanın kardeşlerim. Sıkının dişinizi. İmtihanı kaybetmeyelim. Kazanma kuşağında kaybedenlerden olmayalım. Bundan sonra benim anamda babamda benim kardeşlerimde dünyanın 171 küsür ülkesinde Türk bayrağını şerefle dalgalandıran o fedakar hizmet erleridir. Bundan sonra benim ailem o gözü yaşlı hoca efendimdir. Zalimler yakın zamanda savrulup gidecektir. Sıkın dişinizi Allah bizimle beraber. Mevlam her şeyi güzel eyleyecek. Bu davadan vazgeçilmez. Allah var gam yok.”

Enes (Kanter) Gülen

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam