Engelleri uçurdular

Nazilli’de engelli öğrenciler, Asımın Nesli Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin hazırladıkları uçurtmaları uçurdu.

17 Nisan 2019 - 11:53 0
reklam

Mustafa Çelik/Manşet Aydın-NAZİLLİ- Nazilli Asımın Nesli Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Güzelköy Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi okulunun birlikte düzenlediği “Engelleri Uçuruyorum” projesi kapsamında uçurtma şenliği düzenlendi. Aydın Toscalı Stadı’nda yapılan şenlikte Nazilli Asımın Nesli Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, hazırladıkları uçurtmaları engellilerle birlikte uçurdu.

“AMACIMIZ BİLGİ VE BECERİLERİNİ DIŞA VURMAK”
Böyle bir etkinliğin büyük bir özveri istediğine dikkat çeken İlçe Milli Eğitim Müdürü Hıdır Dağaşan, “Emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Biz bu öğrencilerimizi engelli olarak görmüyoruz. Biz onlara engel olmayalım yeter. Amacımız onların bilgi ve becerilerini dışa vurmak ve toplumun birer ferdi haline getirmektir. Bu öğrencilerimize yapacağımız en büyük kötülük acımak. Bu öğrencilerimiz neler yapabileceğini uçurdukları uçurtmalarla göstereceklerdir” dedi.

“EMPATİ KURMAK EN ÖNEMLİ ŞEY”
Öğrencilerin empati yapma yeteneğini geliştirmek amacıyla ortaklaşa bir etkinlik düzenlediklerini ifade eden Asımın Nesli Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Bünyamin Aras, “Empati kurabilmek, içinde yaşadığımız toplumun değerlerine, toplumun bütün katmanlarına tanık olmak, onların dertleriyle dertlenebilmek, yetenekleriyle ön plana çıkmış toplumun parçası olmuş bireyleri kucaklayabilmektir. Bugün burada yapmış olduğumuz etkinliğin amacı hep birlikte bir şeyler yapabildiğimizi göstermek. Bunu da uçurtma özelinde göstermek istedik” ifadelerini kullandı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-