Engelliler Derneği 3 aileyi sevindirdi

Nazilli Bedensel Engelliler Derneği, maddi sıkıntısı olan 3 engelli vatandaşa tekerlekli sandalye ve hasta yatağı hediye etti. Dernek Başkanı Çoban, “Ben engelli değilim ancak onların eli, kolu, bacağı olmaya geldim.” diyerek yardımların süreceğini söyledi.

01 Temmuz 2018 - 17:00 0
reklam

Mustafa Çelik / Manşet Aydın-NAZİLLİ- Nazilli Bedensel Engelliler Derneği, engelleri aşmaya devam ediyor. İlçede bulunan kaldırımların engelliler için yeniden düzenlenmesini sağlayan dernek, şimdi de maddi durumu uygun olmayan vatandaşların hayallerini gerçekleştiriyor. Bedensel Engelliler Derneği yaptıkları çalışmalarla 3 engellinin derdine derman oldu.

2 ENGELLİYE TEKERLEKLİ SANDALYE
Dernek, kas hastalığı nedeniyle yürüyemeyen ve yüzde 30 zihinsel engeli bulunan 4 yaşındaki Uğur Uysal ve Gencelli Mahallesi’nde yaşayan ve 1 bacağını kaybeden Davut Ulaş’a tekerlekli sandalye hediye etti.

KAYA’NIN 22 YILLIK HAYALİNİ YERİNE GETİRDİ
22 yıl önce geçirdiği bir ameliyat sonrası iki bacağını kaybederek yatalak olan 78 yaşındaki Rahime Kaya, yüksek maliyeti nedeniyle hasta yatağı alamayınca Bedensel Engelliler Derneği harekete geçti. Nazilli Devlet Hastanesi’nin katkılarıyla Kaya’ya yatak hediye edildi.

“ENGELLİLERİN KOLU BACAĞI OLMAYA GELDİM”
Çalışmalarının devam edeceğini vurgulayan Dernek Başkanı Alparslan Çoban, “Ben engelli değilim ancak onların eli, kolu, bacağı olmaya geldim. Göreve geldiğimiz günden bu yana engelleri aşmak için çalışıyoruz. Bugün 3 vatandaşımızı sevindirdik. Onların yüzündeki o mutluluğu görmek bizim için tarif edilmez bir mutluluk” diye konuştu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort