Engelliler maaşlarını geri istiyor!

Nazilli Engelliler ve Engellilere Destek Verenler Derneği(NAZENDER), dernek üyeleri ve basın mensuplarıyla buluştu. Dernek faaliyetleriyle ilgili basın mensuplarının bilgilendirildiği toplantıda engellilerin öncelikli sorunları masaya yatırıldı. Toplantının ardından dernek üyeleri ve basın mensuplarına pide ikram edildi.

reklam
24 Eylül 2016 0
reklam

Eşref ÖZBAĞCI-Aydın Haber Ajansı-NAZİLLİ-Nazilli Belediyesi Engelliler Eğitim ve İletişim Merkezi’nde NAZENDER Başkanı Tayfun Yazıcı tarafından bilgilendirme amaçlı basın toplantısı gerçekleştirildi. Yönetim kurulu üyeleri ve dernek üyelerinin de hazır bulunduğu toplantıda Başkan Yazıcı engellilerin sorunlarından ve geçen hafta yaptıkları Ankara gezisinden bilgiler verdi. Başkan Tayfun Yazıcı, “Herkes engellilere karşı duyarlı olsun. Engelliler bu hayatı sizinle yaşıyor. Lütfen hayatı onlarla paylaşın” dedi.

dsc_0165-kopya
ENGELSİZ PROJESİ
Dernek faaliyetleri hakkında bilgi vererek, üç buçuk aylık kısa sürede güzel işler yapmaya çalıştıklarını ifade eden Yazıcı, “Yıllardır engelli çocuklarımız ve aileleriyle iç içe olduğumuzdan herhangi bir acemilik yaşamadık. Yönetim kurulu olarak çalışmalarımıza başladık. İlk projemiz ‘Engelsiz’ adını verdiğimiz projeydi. Bu projenin birinci maddesi esnafıyla, memuruyla, emeklisiyle tüm duyarlı Nazilli halkını derneğimize üye yapmak, kendi kendine yetebilen, devlete yük olmayan bir dernek olmak. Allah’a şükür bunu da başarıyoruz” dedi.

ANITKABİR ZİYARETİ’NDE İSTİKLAL MARŞI

Ankara gezisinin çok güzel ve verimli geçtiğini ifade eden Başkan Yazıcı, “Önce Anıtkabir ziyareti yapıp, Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün kabrini ziyaret ettik. Anıtkabir önünde engelli üyemiz Aysun Koşun İstiklal Marşı’mızın 10 kıtasını da okudu. Aysun Koşun’un İstiklal Marşı’nı duyan Anıtkabir’deki görevli komutanlar, arkadaşımızdan Anıtkabir’in içinde de İstiklal Marşı’nı okumasını istedi. Komutanları kırmayan Aysun Koşun iki kez İstiklal Marşı okurken duygusal anlar yaşadık. Her şey çok güzeldi. Komutanlar Anıtkabir’in içindeki müzeleri gezerken bizleri yalnız bırakmadılar. Ankara’daki ikinci adresimiz Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı Genel Müdürü oldu. Daha önceden randevu alarak gittiğimiz kurumda bizim gibi engelli olan genel müdürümüze engellilerin sorunlarını ve ailelerin yaşadıkları zorluklarını anlattık” dedi.

ÖNCELİKLİ SORUNUMUZ ENGELLİ MAAŞLARI
Engellilerin şu an da yaşadıkları en büyük sorunlarının maaşlarının kaldırılması olduğunun altını çizen Başkan Yazıcı, “Engelli maaşları Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından, Ekonomi Bakanlığı’na verildi. Bizler maaşların tekrar kendi, bakanlığımıza bağlanmasını istiyoruz. Basın mensupları aracılığıyla seslenmek istiyorum; bu insanlar maaşlarını geri istiyor. Eğer maaşlarını vermiyorsanız iş istiyor. Toplum ve devlet olarak biraz duyarlı olalım. Engelli birey ve ailelerin bizden öğrenecekleri bir şey yok. Ama bizim onlardan öğreneceğimiz çok şey var. Herkes engellilere karşı duyarlı olsun. Engelliler bu hayatı sizinle yaşıyor. Lütfen hayatı onlarla paylaşın” ifadelerini kullandı.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam