Erdoğan, İzmir adaylarını açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin İzmir ilçe belediye başkan adaylarını tanıttı. AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından tanıtılan adayların uzun çalışmalar neticesinde ince eleyip sık dokunarak belirlendiğini belirtti.

05 Ocak 2019 - 16:33 0
reklam

Türkiye 31 Mart 2019 Pazar günü yerel seçimler için bir kez daha sandık başına gidecek. 2019 Yerel Seçimleri için iki büyükşehirde tüm adaylarını açıklayan AK Parti, şimdi de İzmir ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı.

KAHRAMAN POLİSİ ANDI
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Halkapınar Spor Salonu’nda büyük bir kalabalığın katılımıyla gerçekleşen törendeki konuşmasına “Kahraman polis memurumuz Fethi Sekin’i rahmetle yad ediyorum” diyerek başladı.

“ANNE ŞEHİR”
“İzmir bir anne şehirdir. Bilirsiniz Zübeyde Hanım da burada yatıyor. İzmir sadece İzmirlilerin değil, 81 milyonun şehridir” diyen Erdoğan “ Türkiye’yi 3.5 kat büyütürken, İzmir’i ihmal etmedik. Son 16 yılda İzmir’e 67 katrilyon yatırım yaptık. İzmir’e yapılan yatırım işte bu. Yani en fazla milletvekilini biz çıkarmadık demedik, çünkü İzmir özellikliydi, bu yatırımların yapılması gerekliydi, yaptık ve yapmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

İZMİR’E DEV ŞEHİR HASTANESİ
İzmir’in 2 bin 60 yatak kapasiteli dev bir şehir hastanesine kavuşacağını ifade eden Erdoğan, yapılacak yeni yatırımlarla ilgili olarak şunları söyledi:

“İzmir’de yapımı devam eden, 2 katrilyon 140 Trilyon maliyetli 21 yol projesi bulunuyor. Her şey İzmir için… Ödemiş-Kiraz arasına hızlı tren hattı yapmak için hazırlıklara başladık. İzmir’e maliyeti 3 katrilyon lira olan toplam 5 istasyondan oluşan Halkapınar – Otogar metro hattının en kısa sürede ihalesi yapılacak. İzmir’in içme suyu problemini de biz çözdük”

İŞTE İLÇE ADAYLARI
Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci ile İzmir’in gerçek belediyecilikle tanışacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tanıttığı ilçe adaylarının isimleri ise şöyle oldu.

Balçova: Evrim Özen, Bayındır: Uğur Demirezen, Bayraklı: Ali Aslan, Bergama: Hakan Koştu, Beydağ: Ogün Asil Aydoğdu, Bornova: Reşat Gençtürk, Buca: Mustafa Arslan, Çiğli: Okan Korkmaz, Gaziemir: Nazmi Yılmaz, Güzelbahçe: Burcu Dereci, Karabağlar: Bilal Doğan, Karaburun: Ferhan Eroğlu, Karşıyaka: Ayda Maç, Kemalpaşa: Arif Uğurlu, Kınık: Sadık Doğruer, Kiraz: Saliha Özçınar,
Konak: Melek Eroğlu, Menderes: Bülent Soylu, Menemen: Durmaz Bayraktar, Ödemiş: Münir Bezmez, Seferihisar: Hamit Nişancı, Selçuk: Osman Başterzi, Tire: Selman İçelli, Torbalı: Adnan Yaşar Görmez, Urla: Adıgüzeli Demirel.
Cumhur İttfakı adayları: Aliağa: Serkan Acar, Çeşme: Sema Aydın, Dikili: Buğra Akın, Foça: Serdar Mersin, Narlıdere: Süleyman Kocabıyık.

 “İNCE ELEYİP SIK DOKUDUK”
AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından tanıtılan adayların uzun çalışmalar neticesinde belirlendiğini belirtti. Şengül, “Adaylarımızı belirlerken kamuoyunda bilinirliğinden ziyade, bilgi birikimi, deneyimini ön planda tuttuk. İnce eleyip sık dokuduk. İzmir ile ilgili ciddi çalışmalarımız var. Sorunları yakından biliyoruz, ulaşım sorunu, çöp büyük bir sorun teşkil ediyor. Büyükşehir adayımız Zeybekci, uzun yıllar büyükşehir belediye başkanlığı yapmış, tecrübesi bilgi birikimi var. Bu da İzmir’e yansıyacak. İzmir AK Parti belediyeciliği ile hak ettiğini alacak” dedi. (HABER MERKEZİ)

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-