Erdoğan’dan İlk Tepki!

Almanya’nın skandal kararına Türkiye’den peş peşe tepkiler gelmeye devam ediyor. En sert tepki de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi. Tepkisini resmi temaslarda bulunmak için gittiği Kenya’da veren Erdoğan, “Almanya-Türkiye ilişkileri ciddi manada etkilenecek.” Dedi.

reklam
02 Haziran 2016 0
reklam
reklam

Resmi temaslarda bulunmak için Kenya’da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kenya Cumhurbaşkanı Kenyatta ile birlikte düzenlediği ortak basın toplantısında Alman parlamentosunun 1915 olaylarına ilişkin tasarıyı kabul etmesine ilişkin soruya cevap verdi.

1664853

“İLİŞKİLERİMİZ CİDDİ MANADA ETKİLENECEK”

Erdoğan, soru üzerine  “Başbakan ile bir telefon görüşmem oldu. Bunun neticesinde ortak kanaatimiz, ilk adımımız büyükelçiyi istişarelerde bulunmak üzere Türkiye’ye çağırmak. Şu anda Alman parlamentosunun aldığı bu karar aslında Almanya-Türkiye ilişkilerini ciddi manada etkileyecek olan bir karardır. Döndükten sonra oturup değerlendirmesini yapacağız, nasıl bir adım atarız bunu konuşacağız ve ondan sonra asıl atmamız gereken adımları atacağız. Büyükelçinin gelişi ve Alman parlamentosundaki metinlerin değerlendirilmesi, dönene kadar Dışişleri’nden arkadaşlar bunu yapacaklar ve ondan sonra kararımızı vereceğiz” dedi.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam