Eşi satma dedi diye benzin döküp yaktı

Eşinin uyuşturucu sattığını öğrendi. Satma dedi. Buna sinirlenen öfkeli koca, eşini benzin döküp yaktı. Benzin dökülerek yakılan kadın, kaldırıldığı hastanede hayatta kalma mücadelesi veriyor.

reklam
29 Mayıs 2016 0
reklam
reklam

Kadına şiddet her geçen gün artarak devam ediyor. Edinilen bilgiye göre, olay, Mersin’in Yenişehir ilçesinde meydana geldi. İddiaya göre, 3 çocuk annesi 25 yaşındaki Emine A., 7 yıllık eşi Halil İbrahim A.’nın uyuşturucu sattığını öğrendi. Bu yüzden aralarında tartışma çıktı.  Genç kadın eşine “Seni babama söyleyeceğim. Bu işi yapma” diyerek uyardı. Bunun üzerine Halil İbrahim A, “Eğer söylersen babanı ve seni öldürürüm” diyerek eşini tehdit etti. Babasının öldürülmesinden korkan Emine A, bu durumu sadece kız kardeşiyle paylaştı. İkinci kattaki komşusu çatıya çıkmak istedi. Ancak damda uyuşturucu ekili olduğu için koca eşine kızarak, “Buraya bizden başka kimse çıkamaz” diye bağırınca aralarında yine tartışma çıktı.

1430740969605

Emine A.,  “Yine burada pis işlerini yapıyorsun, bunu yapma” dedi. Çıkan kavgada Halil İbrahim A. evden ayrılarak bir akaryakıt istasyonuna gitti pet şişeyle benzin aldı. Evine gelen öfkeli koca, evin her tarafına ve eşinin üzerine benzin dökerek ateşe verdi. Genç kadın banyoya kaçarak kurtulmak istedi ancak öfkeli koca eşini banyodan çıkartıp çakmağı çaktı hem eşini hem de evini ateşe verdi. Koca daha sonra evdeki 2 yaşındaki çocuğunu kardeşine aldırıp evden kaçtı. Alevler içinde kalan kadının bağırma seslerine alt kattaki yakınları ve komşuları yetişti. Su dökülerek söndürülen Emine A. hastaneye kaldırıldı. Bu arada elleri yanan koca da polis tarafından yakalanarak o da hastaneye kaldırıldı.

jh20tWhSg067g8syheuQOA

Mersin’de götürüldükleri hastanede tedavi altına alınan karı-koca daha sonra Adana’ya sevk edildi. Genç kadın, özel bir hastaneye koca ise devlet hastanesine götürüldü.  Kızının vücudunun yüzde 65’inin yandığını söyleyen baba Abdülkadir A. “Kızım eşine uyuşturucu satmamasını, satarsa bana anlatacağını söylemiş. Bu kez kızımı ve beni öldürmekle tehdit etmiş. Olay günü yanında kardeşi Salih A. ile benzin almış. Kardeşi engel olmamış. Kızım şimdi ölümle pençeleşiyor. Kızımı bu hale getiren kişinin cezalandırılmasını istiyorum. Hiç mi çocuklarına acımadın? O çocuklar annesiz ne yapacak?. Bu hayvana bile yapılmaz. Kızımın hayati tehlikesi var” diye konuştu.

Öte yandan Halil İbrahim A.’nın da tedavisi sürerken, polise verdiği ifadede suçunu kabul ettiği, uyuşturucu bağımlısı ve pişman olduğunu söylediği öğrenildi.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam