Eski vekil ödüllendirildi

Parlamentoda ilk o dile getirmişti.

16 Mayıs 2018 - 09:32 0
reklam

Erdal Savaş / Manşet Aydın-NAZİLLİ- Aydın 24’üncü dönem Milletvekili Ali Gültekin Kılınç’a, Gerentoloji alanında yaptığı hizmetler nedeniyle Grodut 2018 ödülü verildi.
Gerentoloji yani yaşlılık ve yaşlılık bilimi adına faaliyet gösterenlere verilen, Grodut ödülleri AÜ Gerontoloji Bölümü öğrencilerinden bir grubun titiz takipleri sonucunda belirleniyor.
Bir taraftan öğretimlerine devam ederken, diğer taraftan Türkiye’de yaşlılara yönelik faydalı çalışmalar yapan kişileri belirleyen geleceğin Gerontologları, bu kişilerin bir listesini ve yaptıklarını anlatan raporu ‘Grodut ödül jürisi’ne sunuyor. Değerlendirmeleri yapan jüri, Grodut ödülüne layık görülen ismi açıklıyor.

GRODUT 2018 KILINÇ’IN
AÜ Gerontoloji Bölümü Kurucu Başkanı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İsmail Tufan, ödülün bu seneki sahibini “Grodut 2018 ödülüne 24’üncü dönem milletvekili sayın Ali Gültekin Kılınç layık görülmüştür” diyerek açıkladı.
Prof. Dr. İsmail Tufan ödül sahibini duyurduğu açıklamasında; “Sayın Kılınç, gönüllü olarak kamu yararına ülkemizde yaşlılara yönelik evde bakım hizmetlerinin hayata geçirilmesi, yaşlısına bakan aile üyelerinin bakım parası almaları yönünde kanunun hayata geçirilmesinde, ayrıca ülkemizde ilk defa parlamentoda Gerontoloji bölümü mesleğinin önemini ifade eden konuşmalar yaparak, Gerontologların meslek yeterlilik kanununca ciddiye alınmasına, siyasi alanda Gerontologların kamuda istihdam edilmesine yönelik girişimlerde bulunmasından dolayı layık görülmüştür” dedi.

KILINÇ ÖDÜLÜNÜ ALDI, DUT DİKTİ
Ali Gültekin Kılınç’a Grodut 2018 ödülü Antalya’da düzenlenen bir törenle takdim edildi. Akdeniz Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Yılmaz Çoban’ın elinden ödülünü alan 24’üncü dönem AK Parti Aydın Milletvekili Ali Gültekin Kılınç, Gero şifa bahçesine bir dut fidanı dikti. Daha sonra yaşlanma ve yaşlılık hakkında konuşmalar yapıldı. Töreninin ardından hep birlikte Nazilli’den Kerim’in bahçesinden getirilen dutlar yenildi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort