Esnaf ve mahalleli isyan etti!

Nazilli’de eski köy garajı mevkiine yapılacak olan ikiz kule inşaatının doğu ve batı kısımlarında bulunan yol trafiğe kapatıldı. Esnaf ve sokakta evi olan birçok vatandaş bu duruma isyan etti.

reklam
18 Ekim 2016 0
reklam

dsc_7890

Nazilli’de eksi köy garajı mevkiine yapılacak olan bölgeye ikiz kule inşaatı için ön çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamında bölgenin doğu ve batı bölgesindeki yollar trafiğe kapatıldı. Bir bisikletin geçeceği kadar açık olan yol esnafın ve sokakta evi olan vatandaşları isyan ettirdi. Yeni mahalle 152 sokakta bulunan esnaflar yolun kapanmasından dolayı işlerinde büyük düşüş yaşadıklarını dile getirdi. Mahalle sakinleri ise kapanan yol dolayısıyla sokağa itfaiye ya da ambulansın giremeyeceğinden şikâyetçi oldu.

Yolun tamamen kapanmasını istemediklerini belirten bölge esnafı Önal Güneş, “Yeni mahalle 152 geçtiğimiz Perşembe günü kapandı. Cuma günü mahallede bulunan esnaf arkadaşlarımıza toplanarak Başkan Yardımcısı Mesut Erdemir’i makamında ziyaret ettik. Sorunumuzu anlattık. Mesut Başkan geldi, baktı. İnşaat yetkilisi ile görüşerek yolun bu şekilde kapanamayacağını, belediyenin emniyet bariyerleri olduğunu, onlarla yolu kapatmaları gerektiğini yetkiliye anlattı. İlk yapıldığında bebek arabası bile geçemiyordu. Ondan sonra yol biraz daha yaya trafiğine açıldı. Allah korusun mahallede bir hasta olsa ambulans giremeyecek, ya da yangın olsa itfaiye giremeyecek. Kötü olaylar yaşanacak. Belediyenin buna bu kadar izin vermemesi gerekir. Asıl olan o şirkete rant sağlamak için bizim ekmeğimizle oynuyorlar. Esnaf mağdur ediliyor.”

Bu tür işler yapılırken o bölgedeki esnaf vatandaşların düşünülerek yapılmasını söyleyen Köftohor’un sahibi Yavuz Karagöz, “Yolun bu şekilde kapatılması esnaf için aleyhine bir durum. Esnafların düşünülerek bariyerlerin bu kadar büyük olmaması gerekir. Burada esnafın ve vatandaşlar mağdur edilmemeli, uygun bir şekilde yol ayarlanmalı.” şeklinde konuştu.

(ses gazetesi)
reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam