Evler Tahliye ediliyor

ABD, cayır cayır yanıyor. ABD’nin Kaliforniya eyaletinde çıkan orman yangınları hala kontrol altına alınamadı. Yangınlarda binlerce hektar ormanlık alan kül oldu. Yangında şu ana kadar 13 ev kullanılamaz hale geldi.

reklam
23 Haziran 2016 0
reklam
reklam

Son yılların en ciddi kuraklığı yaşayan ABD’de de, hava sıcaklıklarının aniden yükselmesi ile farklı bölgelerde art arda çıkan yangınlar yerleşim bölgelerini tehdit etmeye başladı. Hafta başından bu yana Duarte ve Azusa şehirleri yakınlarındaki San Gabriel Dağları’nda başlayan ve hızla yerleşim alanlarına  yayılarak devam ediyor.

72861_d

858 EV TAHLİYE EDİLDİ

Binin üzerinde görevlinin C-130 tankerleri ve helikopterlerle müdahale etmeye çalıştığı Los Angeles Ulusal Ormanı’ndaki yangın nedeniyle 858 ev tahliye edildi. İtfaiye ekipleri yangını kontrol altına almak için durup dinlenmeden çalışırken, yangın henüz yüzde 10 oranında kontrol altına alınabildi.

unlulerin-kasabasi-cayir-cayir-yaniyor-8501946_x_6938_o

YANGININ ÇIKIŞ NEDENİ SORUŞTURULUYOR

Yetkililer yangının bir aracın yoldan çıkarak alev almasıyla sonuçlanan trafik kazası nedeniyle çıkmış olabileceği ihtimali üzerinde dururken, yangının çıkış nedeni ile ilgili araştırmayı da bu ihtimal üzerinden yürütüyor. Los Angeles Yangın Departmanı Başkan Yardımcısı Vince Pena yangını kontrol altına almak için ellerinden geleni yaptıklarını belirterek, “Son saatlerde hava şartlarında lehimize bir durum oluştu. Aşırı sıcak havanın kısmen etkisini azalttığı şu durumda yeni bir sıcaklık dalgası gelmeden ilerleme kaydetmeye çalışıyoruz.” dedi.

resized_e1970-c65216990857

13 BİN EV KULLANILMAZ HALE GELDİ

San Diego’nun güneydoğusunda Meksika sınırına yakın Potrero bölgesinde de bir başka yangın çıktı. Yangın nedeniyle yüzlerce kişi bölgeden tahliye edilirken, üç gündür devam eden ve 2 bin 500 hektar alanı etkisi altına alan yangında şu ana kadar 13 ev kullanılmaz hale geldi. Alevlerin tehdit ettiği bine yakın bina için de tahliye emri verildi.

Yetkililer, San Diego’da devam eden yangının da henüz yüzde 15 oranında kontrol altına alındığını dile getirdi.

abd-yaniyor-tehlike-gittikce-buyuyor-7237818

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam