“Faturayı 6.75 TL mi şişiriyor?”

Su faturalarını, ilçe belediyeleri tarafından alınan katı atık bedelinin şişirdiğini öne süren Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na yanıt veren Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın, “Başkan, suçu ilçe belediyelerine atma gibi bir yol izliyor. Bunu üzücü buluyorum. İnsanların bakış açısını değiştiriyor” dedi.

12 Temmuz 2018 - 23:56 0
reklam

Aydın’ın gündeminden düşmeyen kabarık su faturalıyla ilgili açıklama yapan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Faturayı şişiren katı atık bedelidir” diyerek ilçe belediyelerini suçladı.

Özlem Çerçioğlu’na yanıt veren Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın, “Burada sayın başkan ilçe belediyelerinin üzerine atma gibi bir yolu tercih ediyor. Bunun son derece üzücü olduğunu düşünüyorum. Büyükşehir Belediye Başkanlığının ilçelerini geliştirmesi, güzelleştirmesi ve gelişimine katkı sağlayacak zenginlikleri oluşturması gerekir. Bunu yapmadığı gibi su ücretlerine çözüm bulmak için de çalışmıyor” dedi.

“VATANDAŞ PAHALI DİYOR”

Yaptıkları araştırmalarda vatandaşın yüzde 95’inin suyu pahalı bulduğunu söyleyen Ümmet Akın, “Sayın Başkan ilçe belediyelerini suçluyor. Ama buradaki gerçek, su ücretlerinin Aydın’da pahalı olduğudur. Aydın genelinde yaptığımız araştırmalarda yüzde 95 vatandaş, ‘Türkiye’nin en pahalı suyunu Aydın Büyükşehir Belediyesi satıyor’ diyor” ifadelerini kullandı.

“İNSAN AKLIYLA DALGA GEÇİYOR”

Germencik’te katı atık bedelinin 6 lira 75 kuruş olduğunu dile getiren Akın, “Bu miktar faturayı nasıl şişiriyor?” diye sordu. Akın sözlerini şöyle sürdürdü:

“Başkan insanların bakış açısını değiştiriyor. Bir yıllık katı atık bedeli gönderiyor bir faturada. O da baktığınızda faturalarda 70-80 lira gibi bir bedel ediyor. Siz, aylık insanların cebinden çıkana bakın. Aylık 80 lira, 100 lira su faturası gelen bir vatandaşa 6 lira 75 kuruş katı atık bedellerini baz alması, insanların aklıyla dalga geçmek gibi bir durum ortaya çıkarıyor. Oysaki başkanın hangi siyasi partiden olursa olsun ilçe belediyelerini desteklemesi gerekiyor.”

“ÜMMET AKIN OLARAK SÖZ VERİYORUM”

Germencik Belediye Başkanı ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Ümmet Akın, seçilmesi halinde suyu belirli bir miktara kadar ücretsiz yapacağının sözünü verdi. Amaçların hem su kaynaklarının israfını önlemek, hem de vatandaşa ekonomik destek sağlamak olduğunu söyleyen Akın, “Ben Ümmet Akın olarak 2019’da Büyükşehir Belediye Başkanı olduğumda söz veriyorum. İki kişilik ailelerde 0 ile 5 tona kadar, dört kişi ve üstündeki ailelerde 0 ile 15 tona kadar ücret almayacağız” ifadelerini kullandı.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort