FETÖ kasasının flaş paylaşımı ortaya çıktı

FETÖ Terör Örgütünün Nazilli kasası olduğu gerekçesiyle hakkında yakalama kararı çıkartıldıktan 2 yıl sonra İzmir’de saklandığı hücre evinde ele geçirilen firari eczacı Saim Topaloğlu’nun, darbeden 5 gün önce sosyal medya hesabında yaptığı paylaşım ortaya çıktı. Çıkartıldığı mahkemede ByLock’taki darbe konuşmalarını hatırlamadığını söyleyen Topaloğlu’nun, 10 Temmuz tarihinde servis ettiği yazısı, yaşanacaklardan önceden haberdar olduğu izlenimi verdi.

13 Ağustos 2018 - 13:48 0
reklam

Erdal SAVAŞ/Manşet Aydın-NAZİLLİ- Fethullahçı Terör Örgütü ve Paralel Devlet Yapılanmasının (FETÖ) Nazilli kasası olduğu gerekçesiyle hakkında çıkartılan yakalama kararından 2 yıl sonra İzmir’de saklandığı hücre evinde ele geçirilen Saim Topaloğlu’nun darbeden 5 gün önce sosyal medyada yaptığı paylaşım, yaşanacak hain kalkışmadan haberdar olduğu izlenimi verdi. 10 Temmuz 2016 tarihinde gece saat 02,23’te yapılan paylaşımda, devletin her kademesine sızdıkları anlaşılan örgüt üyelerine göndermede bulunan Saim Topaloğlu, hayalini kurdukları büyük değişikliğin, içeriden kalkışılacak eylemle mümkün olabileceği mesajını verdiği yazısında şu ifadeler dikkat çekti; “bir şey dışarıdan kırılırsa, hayat sona erer. İçeriden bir kuvvetle kırılırsa, hayat başlar. Büyük değişiklikler, her zaman içeriden başlar”.
TEZCAN İLE BAŞBAŞA
Hain darbe kalkışmasından hemen sonra kuzey ırak’a kaçan ve bir süre burada kaldıktan sonra Türkiye’ye giriş yapıp izini kaybettiren Topaloğlu, güvenlik güçlerinin teknik ve fiziki takibi sonucunda İzmir’de saklandığı hücre evinde yakalanarak Aydın’a getirilmişti. Hakim karşısına çıkartılan Topaloğlu, yaptığı savunmada ByLock’taki darbe konuşmalarını hatırlamadığını söyleyip, “FETÖ’nün içinde aktif rol almadım. ABD’ye turistik amaçlı gittim. Fethullah Gülen’i tanımam, o da beni tanımaz” ifadelerini kullandı. 15 Temmuz darbe kalkışmasından yaklaşık 1 yıl önce gerçekleştirilen 7 Haziran 2015 milletvekili genel seçimleri öncesinde CHP eski Genel Başkan yardımcısı ve Aydın milletvekili Bülent Tezcan ile bir araya gelen Topaloğlu, o dönemde Fethullahçı yapının aldığı karar gereği, ana muhalefet partisine destek çalışmalarında aktif rol oynamıştı.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-