FETÖ’den ihraç edilenler için flaş karar!

FETÖ/PDY operasyonlarında, haksızlığa uğradığını ileri sürenlerin araştırılması için, Başbakanlık ile Valiliklerde kurullar oluşturulacak. Kurallara haksızlığa uğradığını iddia eden vatandaşlar e-mail ile başvuru yapabilecek.

reklam
17 Eylül 2016 0
reklam

123-2

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “At izi, it izine karıştı” sözlerinin ardından, Başbakan Binali Yıldırım, FETÖ operasyonlarında haksızlığa uğrayanların araştırılması için harekete geçti. Haksızlığa uğradığı iddia edenlerin ayrıştırılması için kurul oluşturdu. Başbakanlıkta oluşturulan Kurul, ülke genelinde illerden gelen şikâyetleri inceleyecek. İtirazda bulunan vatandaşlar, hem istihbarat birimleri hem de çalıştıkları kurumlarında yeni bir inceleme yapılacak.

Başbakanlık Müsteşarı’nın gözetiminde, Güvenlik İşleri Genel Müdürlüğü koordinasyonunda çalışacak olan kurulda, tüm bakanlıklardan temsilciler bulunuyor. Kurban Bayramı öncesi açıklanan kurulun, Başbakanlık bünyesinde hemen oluşturulduğu, ancak bayram tatilinin sona ermesiyle daha yoğun şekilde çalışmaya başlayacağı öğrenildi.

İllerde valilik bünyesinde oluşturulacak kurullarda ise, kendilerine ulaşan itirazları, detaylı inceleme yapılmak üzere Ankara’ya gönderecek.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam