FETÖ’NÜN YENİ ŞİFRESİ ÇÖZÜLDÜ

TSK’DA YENİDEN ÖRGÜTLENİYORLARMIŞ

30 Mayıs 2018 - 15:50 0
reklam

Naci Eriş/Manşet Aydın-Efeler Aydın’da yürütülen FETÖ/PDY soruşturmasında, örgütün mahrem imamlarının, TSK içindeki uzantılarına, ‘Ben dayın, geldim’ diyerek buluşma talimatı verdiği ortaya çıktı. Şifreyi çözen savcılık, yeni operasyonun düğmesine bastı.

Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) Türk Silahlı Kuvvetlerindeki (TSK) yapılanmasına ilişkin yürütülen ‘mahrem imamlar’ soruşturmasında yeni bilgilere ulaşıldı. Soruşturmayı derinleştiren savcılık, örgütün yeni şifresini çözdü.
Daha önce gözaltına alınan şüphelilerin ifadelerinden yola çıkan savcılık, örgütün TSK içinde yeniden yapılanmaya çalıştığını belirledi.
Aydın Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla, bazı şüpheliler Aydın İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından teknik ve fiziki takibe alındı.
Bu takip sırasında, örgüte yeni atanan mahrem imamların görüşmek istedikleri askerlere ‘Ben dayın, geldim’ diyerek talimat verdiği öğrenildi. Mahrem imam ile şüphelilerin buluşacakları noktaya geldiklerinde 100 metre kadar ileride durup hiç konuşmadıkları, uzaktan anlaşarak bir eve gittikleri belirlendi.
Görüşmelerin yapıldığı bir evin, deşifre olması ihtimaline karşılık ikinci kez kullanılmadığı, aramalar için de aynı ankesörlü telefonların kullanılmadığı saptandı.
Yapılan teknik ve fiziki takip sonucunda 17 şüpheli hakkında yakalama kararı çıkartılırken, KOM ekipleri Aydın, İstanbul, Şırnak, Van, Isparta, Çanakkale, Bingöl, Malatya ve Sivas’ta eş zamanlı baskınlar düzenledi.
Operasyonda 8 muvazzaf asker ile 7 “mahrem imam” gözaltına alındı. Adreslerdeki aramamalarda ele geçirilen dijital verilere el konulurken adreslerde bulunamayan diğer şüphelileri arama çalışması sürüyor.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort