FETÖ’ye Bir Darbe Daha

Adana merkezli 12 ilde dev operasyon. Adana merkezli 12 ilde gerçekleştirilen “Fetullahçı Terör örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması” (FETÖ/PDY) operasyonunda aralarında tanınmış iş adamı, avukat ve doktorların da bulunduğu 59 kişi gözaltına alındı.

reklam
06 Haziran 2016 0
reklam
reklam

Adana’daki soruşturmalar kapsamında Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube ekipleri, 12 ilde bu sabah operasyon için düğmeye bastı. Operasyonda, aralarında müteahhit, mobilya ve tekstil fabrikaları sahiplerinin de bulunduğu 59 kişi gözaltına alındı. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri FETÖ/PDY’nin Adana’daki finans kaynakları ve para trafiğini ortaya çıkardı. Yıllık milyonlarca liralık paranın kontrolünü elinde bulundurduğu öne sürülen işadamlarını tespit eden KOM ekipleri, hemen operasyon başlattı.

66 Adrese Eş Zamanlı Operasyon

Adana merkezli Ankara, İstanbul, Mersin, Şanlıurfa, Kayseri, Kahramanmaraş, Çorum, Diyarbakır, Mardin, Batman ve Şırnak’da 66 ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenleyen polis, iş adamları Yağmur Aküllah, Kazım Başaran, Hüseyin Karabulut, Anadolu Girişimci İş adamları Derneği Başkanı Seyfettin Alpet, tekstil firması sahibi Halil Kadı, uluslararası müteahhitlik firmasının sahibi Tahir Acaroğlu’nun da aralarında olduğu 59 iş adamı ve şirket sahibini gözaltına aldı.

12-ilde-feto-operasyonu-30-gozalti-7147676

GÖZALTI KARARI BULUNAN 7 İŞ ADAMI YURT DIŞINDA

Gözaltı kararı bulunan 7 iş adamının ise yurt dışında olduğu tespit edildi. Ekipler tarafından gözaltına alınan iş adamları sağlık kontrolü için Adli Tıp Birimi’ne getirildi. Sağlık kontrolünden geçirilen işadamları ifadeleri alınmak üzere Adana Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. İşadamları, “Bakalım, gidince neden gözaltına alındığımızı öğreneceğiz” dedi.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam