Flaş karar!

O görüntüler tarihe karışacak…

22 Mayıs 2018 - 18:40 0
reklam

Mustafa Çelik / Manşet Aydın-NAZİLLİ- Nazilli’de Kaymakamlığı’nda gerçekleştirilen ilçe güvenlik toplantısında 24 Haziran Seçimleri’nde siyasi partilerin uyması gereken ilke ve yasaklar belirlendi. Buna göre partiler, teşkilatlarının bulunduğu bina ve seçim bürosu dışında hiçbir yere bayrak asamayacak. Müzik seviyesi vatandaşı rahatsız etmeyecek şekilde olacak.

24 Haziran Genel Seçimleri’ne iyice yaklaşılırken, seçim sürecinde yürütülecek çalışmalarda izlenecek ilke ve esasların değerlendirildiği ilçe güvenlik toplantısı gerçekleştirildi.
Nazilli Kayamakamlığı’nda düzenlenen toplantıya, Kaymakam İbrahim Küçük, Belediye Başkanı Haluk Alıcık, İlçe Seçim Kurulu Başkanı Selahattin Afşin, emniyet güçleri siyasi parti ilçe başkanları katıldı.
Toplantıda alınan kararlara göre; partiler propaganda sürecinde, parti binası ve seçim bürosundan başka bir yere bayrak asamayacak. Bayraklar, parti binası ve seçim bürosunun kendisine ait olan bölümüne asılacak.
Billboard ve afişler, belirtilen yerlerin dışında şehrin hiçbir noktasında asılamayacak.
Propaganda araçları sabah saat 10:00’dan akşam 10:00’a kadar dolaşacak.
Müzik seviyesi vatandaşı rahatsız etmeyecek şekilde olacak.

“AMACIMIZ İLÇEDE HUZUR ORTAMININ OLUŞMASI”
24 Haziran’da yapılacak seçimlerin Türkiye için önemli olduğunu söyleyen Kaymakam İbrahim Küçük, “Seçimin ilçemizde huzur ve güven ortamında gerçekleştirilebilmesi için, İlçe Seçim Kurulu Başkanımız Selahattin Afşin ile birlikte seçimde görev alacak kurum amirleri ve siyasi partilerimizin temsilcileriyle bir araya gelerek değerlendirmelerde bulunduk. Katılan tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyor, seçimin demokratik, huzur ve güven ortamı içerisinde geçerek ülkemiz için hayırlı sonuçlar doğurmasını diliyoruz” diyerek yaşanan diyalog ve hoşgörü ortamı için parti temsilcilerine teşekkür etti.

PARTİLER ÜZERİNE DÜŞENİ YAPMALI
Küçük, seçim sürecinde yaşanacak olumsuzlukların önüne geçilmesi amacıyla yetkili kurumların üzerine düşeni yapması gerektiğini vurgulayarak, siyasi partilerin yasal düzenlemeler çerçevesinde hareket etmesinin önemli olduğunu ve vatandaşın seçim faaliyetlerinin demokratik olgunluk içinde yapılmasını istediğini söyledi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort