Futbolda FETÖ operasyonu!

Futbolda Fethullahçı Terör Örgütü yapılanması gerçekleştirdikleri gerekçesiyle bir dönem Galatasaray’da forma giyen dört eski futbolcu hakkında gözaltı kararı verildi.

reklam
24 Ağustos 2016 0
reklam
reklam

123

Fethullahçı Terör Örgütü(FETÖ) soruşturmas futbol camiasına sıçradı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Fethullahçı Terör Örgütü’nün futbol dünyasındaki yapılanmasına ilişkin soruşturma başlattı. Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Mehmet Şenay Baygın tarafından yürütülen soruşturma kapsamında geçtiğimiz hafta ‘FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçundan Hakan Şükür hakkında yurt dışında olduğu tespit edilince yakalama kararı çıkarıldı. Şükür’ün ev ve adreslerinde arama yapıldı.
SAVCI BİRÇOK BELGEYİ DELİL KABUL ETTİ
Son dönemde yazılı ve görsel basında eski futbolcular Arif Erdem, Uğur Tütüneker ve İsmail Demiriz hakkında FETÖ/PDY ile irtibatları olduğuna ilişkin çıkan birçok bilgi ve belgeyi delil kabul eden Savcı Baygın, bu üç eski futbolcuyu da Hakan Şükür’ün şüpheli olduğu ‘Futbolda Fethullahçı Yapılanma’ soruşturmasına dahil etti.

İsmail Demiriz Büyükçekmece’deki evinde gözaltına alınırken diğer üç ismin yurt dışında olduğu tespit edildi. Demiriz ve diğer şüphelilerin evlerinde arama gerçekleştirildi.
Öte yandan birçok sosyal medya kullanıcısı ünlü isimlerin yurtdışına kaçtıkları şeklinde yorumlar yaptı.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam