Gazeteci Seyhan saldırıya uğradı

Aydın BŞB Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun eski siyasi danışmanı ve CHP İl eski Başkan Yardımcısı Gazeteci Serhan Seyhan, evinin önünde saldırıya uğradı.

14 Mayıs 2018 - 13:39 0
reklam
reklam

Gazeteci Serhan Seyhan, saldırıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Son zamanlarda yazdığım yazılar, sorduğum sorular ve yaptığım açıklamalar birilerinin canını sıkmış olmalı. Bu saldırının başka bir açıklaması olamaz” dedi.
SALDIRI, EVİNİN ÖNÜNDE
İncirliova’da, sabah saatlerinde ekmek ve gazete almak için gittiği marketten dönen Serhan Seyhan, evinin önünde darp edildi.
Saldırıdan sonra tedavi gördüğü hastaneden darp raporu alan gazeteci Serhan Seyhan, “Evimin önünde aracımdan indiğim sırada arkadan gelen iki kişi sopalarla saldırdı. Ardından biber gazı sıkıp kaçıp gittiler. Saldırıyı yapan kişiler plakasız araçla kaçtılar. Güvenlik kamerası kayıtları var. Polis çalışmalarına devam ediyor” diye konuştu.
CHP’Lİ, ÇERÇİOĞLU İLE YAKINDI
CHP İl eski Başkan Yardımcısı olan ve bir zamanlar Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun siyasi danışmanlığını yapan Gazeteci Serhan Seyhan, saldırıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Son zamanlarda yazdığım yazılar, sorduğum sorular ve yaptığım açıklamalar birilerinin canını sıkmış olmalı. Bu saldırının başka bir açıklaması olamaz” dedi.
AYDIN BŞB – FETÖ/PYD TANIĞI
CHP’li belediyelerin FETÖ imamı olduğu gerekçesiyle tutuklu bulunan Erkan Karaarslan’la bağlantılı Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Genel Sekreter Yardımcısı Özlem Bayraktaroğlu, ASKİ Genel Müdür Vekilleri ve meclis üyelerinin de aralarında bulunduğu 15’e yakın kişi hakkında soruşturma başlatılmış, bu soruşturmada Çerçioğlu’nun siyasi danışmanlığını yapan Serhan Seyhan tanık olarak ifade vermişti.
TERLETEN SORULARI SORMUŞTU
Seyhan, geçtiğimiz haftalarda da Çerçioğlu’na, FETÖ ve PKK adına suç işlediği iddiasıyla tutuklanan Pastör Andrew Craig Brunson’la görüşüp görüşmediğini sormuş ardından şu soruları sıralamıştı:
“Papaz Brunson ile Aydın’da istiklal harbi sonrası faaliyeti durdurulan kiliseyi tekrar faaliyete sokmak için fikir alışverişinde bulundunuz mu? Güzelhisar Mahallesinde Aydınlık İsevi Topluluğu adı altında kurulan derneğe destekçi ya da iştirakçi oldunuz mu? Papaz Brunson’un Karşıyaka da kurduğu Diriliş kilisesine ziyaret ettiniz mi? Ziyarette dönemin Aydın Cumhuriyet Başsavcısı olan, daha sonra FETÖ’den ceza alan Ekrem Yiğit yanınızda mıydı? Erkan Karaaslan’ın Papaz Brunson ile görüşmelerinizde ilgisi var mı? Papaz Brunson’un soruşturma konusu olan faaliyetleri ile ilgili bilginiz var mıydı? Papaz Brunson ile ilişkileriniz 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası da devam etti mi?”
Bu sorulara yanıt isteyen Seyhan, “Yoksa biz soruların cevabını devletin bulması için gerekli başvuruları yapmalı mıyız?” demişti. (İHA)

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam