GAZETECİYE SALDIRININ PERDESİ ARALANIYOR

OKLAR ASKİ’Yİ GÖSTERİYOR

29 Mayıs 2018 - 19:37 0
reklam

Naci Eriş/Manşet Aydın-Efeler Bir dönem CHP’li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun en yakınında yer alan isimlerden biri olan gazeteci Serhan Seyhan’a saldıran iki şüphelinin Büyükşehir Belediyesi personeli olduğu, şüphelilerin saldırı anında ASKİ’ye ait bir aracı kullandıkları ortaya çıktı. Serhan Seyhan, “Azmettiriciyi itiraf etmeleri halinde, saldırganları affedeceğim” dedi.

Uzun süre Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun ‘sır küpü’ olan ve sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla önemli iddialarda bulunan gazeteci Serhan Seyhan, geçen haftalarda saldırıya uğradı. İncirliova’da düzenlenen saldırı ile ilgili soruşturma kapsamında önemli ipuçlarına ulaşıldı.
Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen çalışma kapsamında, civardaki kamera görüntüleri incelendi. Kayıtlarda, saldırganların Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ASKİ’ye ait bir aracı kullandıkları tespit edildi.

PAPAZ BRUNSON BAĞLANTISINA DİKKAT!

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun gizli ilişkilerini deşifre ettiği için saldırıya uğradığını ifade eden Serhan Seyhan, “2007’den 2016’ya kadar Çerçioğlu ile yakın çalışma mesaisi içindeydim. FETÖ’nün belediyeler imamı olarak anılan Erkan Karaarslan 2013 yılı Haziran ayında Aydın Belediyesi döneminde Çerçioğlu ile çalışmaya başladı. Karaarslan, benim gibi birkaç kişiyi dışlamaya çalıştı. 17-25 Aralık sonrası FETÖ’nün yayın organı Zaman gazetesine yüksek rakamlar fatura edilmesine tepki gösterdim” dedi.
İzmir’deki FETÖ davasında tutuklu yargılanan tutuklusu Diriliş Kilisesi papazı Brunson’un, Özlem Çerçioğlu ile olan ilişkilerini deşifre ettiği paylaşıma dikkat çeken Serhan Seyhan, “FETÖ’den tutuklu papaz Brunson’la ilgili paylaşım yapmış ve ‘Hain papaz memleket meselesi olduysa, bildiklerimizi söylemek boynumuzun borcudur’ demiştim. Uzun zamandır zaten sahte sosyal medya hesaplarından tehdit ediliyordum. Bu paylaşımdan 30 saat sonra bu saldırı başıma geldi” ifadelerini kullandı.

“SALDIRGANLARI AFFEDEBİLİRİM”

Kendisine saldıran iki kişiden çok saldırı azmettirenlerin önemli olduğunu vurgulayan Seyhan, azmettiriciyi itiraf etmeleri halinde iki şüpheliyi affedebileceğini söyledi. Seyhan, şu ifadeleri kullandı:
“Eğer bana saldıranlar, Özlem Çerçioğlu’nun bunu azmettirdiğini itiraf ederlerse, onlar hakkındaki şikayetimden vazgeçeceğim. Olayın failleri, hiç tanımadığın kişiler. Benim için önemli olan oradaki fiil değil. Ekmek parası için, işten çıkarılma korkusuyla bunu yapmış olabilirler. Benim için önemli olan azmettiren. Yaptığım paylaşımlar, memleket meselesi. Bu paylaşımlardan rahatsız olanlar, ihanetle iç içedir.”

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort