Gazeteciye tehdide gazetecilerden tepki

Nazilli Belediyespor Başkanı Özgen Türker’in gazetemiz spor muhabiri Mustafa Çelik’e yönelik sözlü saldırısı Türkiye Spor Yazarları Aydın İl Temsilcisi Suat Deniz ve Anadolu Spor Yazarları Derneği Aydın Şube Başkanı Kamil Kazankaya tarafından kınandı.

28 Mayıs 2018 - 21:15 0
reklam

Mustafa Çelik/Manşet Aydın-Nazilli Nazilli Belediyespor Başkanı Özgen Türker’in gazetemiz spor muhabiri Mustafa Çelik’e yönelik sözlü saldırısı Türkiye Spor Yazarları Aydın İl Temsilcisi Suat Deniz ve Anadolu Spor Yazarları Derneği Aydın Şube Başkanı Kamil Kazankaya tarafından kınandı.
“ASLA KABUL EDİLEMEZ”
Türkiye Spor Yazarları Derneği Aydın İl Temsilcisi Suat Deniz, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada “Nazilli Belediyespor Baskani Özgen Turker’in Manşet Gazetesi muhabiri Mustafa Celik’e yaptığı bir haberden dolayı tehdite kadar uzanan sözleri bir kulüp başkanına hele Nazilli Belediyespor baskanına hiç yakışmamıştır…her ne sebeple olursa olsun bu tavır asla kabul edilemez. Bu saldırının bir kulup başkanı tarafından gerçekleştirilmiş olması olayın vahametini katlayarak artırmaktadır. İlimizde spor gazeteciliğinin uzun súredir onurlu temsilcilerinden biri olarak çalışan Mustafa Çelik’e yapılan bu sözlü saldırıyı, Aydın basınına yapılmış kabul ediyor ve şiddetle kınıyoruz. TSYD olarak her platformda spor gazetecilerinin haklarını korumaya ve onları sonuna kadar savunmaya devam edeceğimizi bildirir, değerli gazeteci Mustafa Celik kardeşimize de geçmiş olsun dileklerimizi sunarız” dedi.
ASGD Aydın Temsilcisi Kamil Kazankaya ise yaptığı açıklamada “Aydın Manşet Gazetesi’nde Mustafa Çelik’in, 25 Mayıs 2018 Cuma günü ‘Nazilli’de Serdar atağı’ başlıklı haberi sonrasında, Nazilli Belediyespor Kulüp Başkanı Özgen Türker’in anlamsız bir şekilde Mustafa Çelik’e tehdit ve hakaretlerde bulunmasını üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız. Doğru, tarafsız yapılan bir haber için gazetecinin ilk dayanağı, kanunlardır. Kanunlarla gazeteci mesleğini icra ederken, sivil toplum kuruluşlarıyla da sesini duyurur. Geçtiğimiz günlerde Aydın temsilcimiz Nazilli Belediyespor’un Kulüp Başkanı Özgen Türker’in Spor Muhabiri Mustafa Çelik’e karşı tehdit ve hakaret içerikli sözler sarf etmesi, Anadolu Spor Gazetecileri Derneği (ASGD) Aydın İl Temsilciliği olarak bizleri derinden üzmüştür. Nazilli Belediyespor Kulüp Başkanı Özgen Türker’in, görevi sadece spor kamuoyunu doğru, ilkel ve özgür bir şekilde haberdar etmek ve bilgilendirmek olan Mustafa Çelik’e yönelik bu tutumunu şiddetle kınıyoruz” ifadelerini kullandı.
“ÖZÜR BEKLİYORUZ”
Spor Muhabiri Mustafa Çelik’in ASGD Aydın olarak her zaman yanlarında olduğunu hatırlatan Kazankaya, “Aynı zamanda derneğimizin üyesi olan Spor Muhabiri Mustafa Çelik’in her zaman yanında olduğumuzu duyurmakla beraber, kendisine karşı yapılan bu sert tavırdan ötürü Nazilli Belediyespor Kulüp Başkanı Özgen Türker’i, ASGD Aydın İl Temsilciliği olarak özür dilemeye davet ediyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” sözlerini kaydetti.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort