Gaziler kıyafetlerini aldı

Nazilli Belediyesi tarafından yaptırılan gazi kıyafetleri, Muharip Gaziler Derneği Nazilli Şubesi üyelerine teslim edildi

13 Mart 2018 - 17:01 0
reklam

Mustafa Çelik/Manşet Aydın-Nazilli Nazilli Belediyesi tarafından yaptırılan gazi kıyafetleri Muharip Gaziler Derneği Nazilli Şubesi üyelerine teslim edildi. Başkanlık makamında düzenlenen teslim töreninde Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Nazilli Şube Başkanı Hasan Karataş ve gaziler katıldı. Resmi tören ve kutlamalarda giyilecek takım elbise ayakkabı ve gömlekler, Alıcık tarafından gazilere hediye edildi.
“ŞEHİTLİK VE GAZİLİK HERKESE NASİP OLMAZ”
Gazilerin kendileri için çok önemli olduğunu vurgulayan Alıcık, “Bu vatan için şehit ve gazi olmak herkese nasip olmaz. Türk milleti tarih boyunca insanı yaşat ki devlet yaşasın, anlayışıyla yetişmiştir. Böyle bir milletin çocuklarıyız. İslam dinini yaymak için çalışan bir milletiz. Bu milletin çocukları vatan ve din uğruna canını vermek için seve seve harbe koşturmuşlardır. Çanakkale’de Kurtuluş Savaşı’nda, Kore’de, Kıbrıs’ta ve 15 Temmuz’da olduğu gibi bu büyüklerimiz vatan, bayrak ve millet için savaşmışlardır. Bizlerde onlardan aldığımız bayrağı devam ettirmeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.
ALICIK’A TEŞEKKÜR
Başkan Alıcık’a yaptığı yardımlardan dolayı teşekkür eden Muharip Gaziler Derneği Nazilli Şubesi Başkanı Hasan Karataş, “Kanunen gazilerin giyeceği kıyafetler bellidir. Hazırlanan bu kıyafetleri sadece dernek üyelerimiz giyebilir. Belediyemizin bize verdiği bu destek nedeniyle gazilerimiz adına minnettarım” ifadelerini kullandı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam