Geleceğin matematikçileri yarıştı

Tales Matematik Yarışması’nın 3’üncüsünde 2 bin 500 öğrenci matematik yeteneklerini konuşturdu. Dereceye giren 10 öğrenci düzenlenen törenle ödüllerini aldı.

27 Mayıs 2018 - 11:01 0
reklam

Aydın Özel Başak Koleji Merkez kampüsünde 3. Ulusal Tales Matematik Yarışmasının ödül töreni gerçekleştirildi. 2 bin 500 öğrencinin yarıştığı finalde dereceye giren 10 öğrenci ödülüne kavuştu.
Matematiğin ezber değil mantıksal düşünce yöntemi olduğunu göstermek için çalıştıklarını ifade eden Tales Matematik Müzesi Müdürü Ahmet Akyol, dereceye giren öğrencileri tebrik ederek, “Buradaki en büyük amacımız matematiksel farkındalığı meydana getirebilmektir. Çünkü, matematiğe kim sahip olmuşsa medeniyete o sahip olmuştur” dedi.
Ödül törenine katılım sağlayanlara teşekkür eden proje müdürü Metin Akyol, yarışma ve matematik tırı projesiyle matematiğin kitaplardan çıkarılarak geniş kitlelere yayıldığını kaydetti.
MATEMATİK KİTAPLARDAN ÇIKACAK
Yunus Emre Enstitüsü Türkoloji Birim Müdürü Tayfun Kalkan ise “ Enstitümüz Türkiye’nin kamu ve kültür diplomasisini yürüten ve yurtdışında ülkemizin sanatını kültürünü tarihini tanıtmaya çalışan güzide bir kurumdur. . Bu çalışmaları yürütürken Başak Koleji ile kesişti. Matematik yarışması yanında elbirliği ile kurulan Matematik Müzesi Tırı Avrupa turuna çıktı. Sonuçlar hepimizi mutlu etti ve bu yolculuk devam edecek” dedi.
Konuşmaların ardından yarışmada dereceye giren öğrenciler tek tek sahneye davet edilerek ödülleri takdim edildi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort