Genç mucitler başardı!

Aydınlı gençler destek bekliyor

13 Mart 2018 - 10:37 0
reklam

Aydın’ın Kuşadası ilçesinde iki liseli öğrenci kendi tasarımları Drone ile genç mucitler yarışmasında birinci oldu. İki mucit yaptıkları icadı geliştirmek ve uçuş süresini uzatmak için destek bekliyor. Kuşadası Hasan Fatma Önal Anadolu Lisesi 11’inci sınıf öğrencileri Ahmet Burhan Yaman ve Yağız Özçetin kafa kafaya verip yenilenebilir enerjili Drone tasarladı. Genç mucitler bu icadı ile Aydınlı Mucitler Yarışmasından birincilik ödülü aldı. İki genç tasarımını yaptıkları Drone’u geliştirmek ve uçuş süresini uzatmak için destek bekliyor.
50 DAKİKA HAVADA KALIYOR
Drone tasarımcılarından Ahmet Burhan Yaman, arkadaşı ile beraber bir hayali gerçekleştirdiklerini belirterek, “Arkadaşımla beraber kafamızda tasarladığımız bir projeyi hayata geçirdik. Drone’umuzun büyük bir bölümünü kendimiz yaptık. Diğer kısımlarındaki parçaları da piyasadan temin ettik. Bu araç yaklaşık 50 dakika havada kalabiliyor. Projemiz tam anlamıyla bitmiş değil. Yaptığımız Drone’u daha da geliştirmek, havada kalma süresini bir saatin üzerine çıkarmak istiyoruz. Tabi bunu yapabilmek için desteğe ihtiyacımız var” dedi.
YENİLENEBİLİR ENERJİLİ DRONE DESTEK BEKLİYOR
Diğer genç mucit Yağız Özçetin ise yaptıkları projenin isminin ‘Yenilenebilir Enerjili Drone’ olduğunu ifade ederek, “Projemiz bin TL ödül ile destek gördü ancak Drone’umuzu daha da geliştirmek için daha fazla kaynağa ihtiyacımız var. Büyüklerimizden yardım bekliyoruz” diye konuştu. (İHA)

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam