Gençlerden örnek davranış

Nazilli Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi öğrencileri, Kızılay tarafından düzenlenen kan bağışı kampanyasına destek vererek 34 ünite kan bağışladı.

19 Mayıs 2018 - 13:19 0
reklam

Nazillili liseliler, hayat kurtarmak için sıraya girdi. Nazilli Mehmet Akif Ersoy Lisesi öğrencileri, okul bahçesinde düzenlenen kan bağışı kampanyasına katıldı.
12. sınıftaki 34 öğrenci 34 ünite kan bağışlayarak büyük takdir topladı. Nazilli İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Latif Akgün de bağış yaparak öğrencilere örnek oldu.
Okul Müdürü Zakir Tali öncülüğünde başlatılan kampanyada toplanan kanlar, Kızılay Kan bankasına ulaştırıldı.
Ramazan ayı ile beraber kan stoklarında azalma yaşanmaması için her gün belediye meydanındaki mobil kan toplama merkezinde bağışları kabul edeceklerini ifade eden Kızılay Derneği Aydın Kan Bağışı Merkezi yetkilileri, “Duyarlı öğrencilerimize ve Nazilli Halkına çok teşekkür ediyoruz. Azalan kan stoklarımızı rahatlatmak ve ihtiyaç sahiplerini mağdur durumda bırakmamak için 18-65 yaş aralığında kan bağışı yapmak isteyen gönüllü bağışçılarımızı mobil kan bağışı merkezimize bekliyoruz. ‘Kan, acil değil sürekli ihtiyaçtır’ diyen gönüllü öğrencilerimizin bağışladığı 34 ünite kan bizim için ayrı bir önem taşıyor” dedi. (İHA)

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort