Gençlerimizin eğitimi her şeyden önemli

MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan, 2 Haziran Cumartesi günü saat 09.30’da başlayacak liselere yerleştirme sınavı öncesi sessizlik uyarısında bulundu.

31 Mayıs 2018 - 11:08 0
reklam

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan, liselere yerleştirmede isteğe bağlı girilecek merkezi sınav öncesinde sessizlik çağrısını duyuran MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan, “Gençlerimizin eğitimi her şeyden önemli diyerek, 30 Mayıs’tan itibaren seçim araçlarımızın seslerini kıstık. 2 Haziran’da ise sınav bitene kadar araçlarımızı kullanmayacağız” dedi.
2 HAZİRAN SINAVI ÖNCESİ SESSİZLİK ÇAĞRISI
Pehlivan yaptığı yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi. “Hiç bir şey gençlerimizin huzurundan, geleceklerini şekillendirecek sınavlarından daha önemli değildir. Vatandaşlarımızdan sessizlik talebi geldi. MHP, Türk Milletinin her vatandaşının talebini önemser ve gereğini yapar. Gençlerimizin sınav öncesi daha huzurlu hazırlanması için 30 Mayıs 2018 tarihinden itibaren seçim araçlarının anons seslerini kısılması, sınav günü sınav bitimine kadar seçim araçlarımızın kullanılmaması kararı aldık.
Öte yandan tüm vatandaşlarımızdan sınav günü de özellikle sınav merkezleri yakınlarında araçlarının kornalarını kullanmamaya özen göstermelerini rica ediyorum. Bu vesile ile genç kardeşlerimize sınavda başarılar diliyorum.Allah yar ve yardımcıları olsun” dedi. (İHA)

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort