Göle düşen kepçe eskisinden sağlam oldu

İsabeyli Barajı’na düşen kepçenin yeni hali görenleri şaşkına çevirdi. 4 gün sular altında kalan iş makinesi uzun süren çabaların ardından yenilendi.

17 Ağustos 2018 - 16:55 0
reklam

Mustafa Çelik / Manşet Aydın-NAZİLLİ- İsabeyli Barajı’na düşen ve dalgıçların 12 saatlik çalışması sonucu karaya çıkartılan Ersin Aygün’e ait kepçe, yaklaşık 1 aylık çalışmanın ardından yeniden faaliyete geçirildi.
Nazilli Sanayi Sitesi’nde uzun uğraşlar sonucu tamir edilen iş makinesinin yeni hali görenleri şaşkına çevirdi. Elektrik aksamından camlarına kadar baştan aşağıya yenilenen kepçe eskisinden daha güzel oldu.

“70 BİN LİRA’YA MAL OLDU”
Ekmek teknesini yeniden çalıştırdığı için duyduğu mutluluğu ifade eden Ersin Aygün, “Çok uğraştık ama en sonunda yeniden çalıştırdık. Dalgıçlar dahil bize 70 bin TL’ye mal oldu. Bugünden sonra daha çok çalışıp bu parayı çıkartacağız. Kepçemizin bu hale gelmesinde emek sarf eden ustalarımıza çok teşekkür ediyorum. Kimse yeniden çalışacağını umut etmiyordu Allah’ın izniyle bu işin üstesinden geldik. Allah tekrarını göstermesin.” diye konuştu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-