Görevden almalar olacak!

MHP Aydın milletvekili Deniz Depboylu, parti içinde yapılacak ‘ayıklanma’ operasyonunun sinyalini verdi. Teşkilatlarda görevden almaların yaşanacağını kaydeden Depboylu, değişim gerekçesiyle imza toplayıp genel merkeze muhalif tavır takınanların hata yaptığını söyleyerek, “bu arkadaşlarımızdan cesurca çıkıp ‘biz bir hata yaptık ve doğru değildi yaptığımız’ demelerini beklerdim” dedi.

reklam
28 Eylül 2016 0
reklam

123

Erdal SAVAŞ/Aydın Haber Ajansı/AYDIN-Milliyetçi Hareket Partisinde Meral Akşener ile başlayıp çağrı heyetinin ihracıyla devam eden sürece ilişkin bir açıklama yapan Aydın milletvekili Deniz Depboylu, muhalif kanadın yanında yerel alan isimleri kast ederek, “Bence büyük bir hata yapıldı. Liderimizin de çok hakkını yediler. 7 Haziran’dan 1 Kasım’a kadar partinin yıpratılması için çok çalışıldı. Ve özellikle liderimiz hedef gösterildi” dedi.

1 Kasım seçimlerinde partini oylarında yaşanan düşüşün bazı çevreleri rahatsız etmesinin doğal olduğunu kaydeden Depboylu, bunu gerekçe göstererek parti içi bir kalkışmaya teşebbüs etmenin kabul edilemez bir hata olduğunu söyledi.

MHP içinde önümüzdeki günlerde görevden almalar yaşanacağına dikkat çeken Deniz Depboylu, bir soru karşısında ise ihraç mekanizmasının sadece belirli isimlere yönelik olacağını belirterek şunları söyledi; “Bundan sonraki zamanda da süreçte de zaten görev değişiklikleri olacak. İhraç ciddi anlamda bu işin organizasyonunu yapıp diğer arkadaşların zafiyetini kullanan kişilere yapılacaktır.”

1234

AKŞENERCİ MİLLETVEKİLİ VE BELEDİYE BAŞKANLARI NE OLACAK?

Milliyetçi Hareket Partisinde disiplin mekanizmasının önümüzdeki süreçte etkin şekilde işletileceğini ifade eden Aydın milletvekili Deniz Depboylu, teşkilatlarda büyük oranda değişime gidileceğini söylerken belediye başkanlarının durumu hakkında net konuşmaktan kaçınarak şu sözleri dile getirdi; “Belediye başkanları için nasıl bir uygulama olacak onu bilemiyorum. Ama görevlerden alınma olacak. Bu arkadaşlarımız bir süre görev almayacak. Ama bundan sonraki teşkilatlanma biraz daha farklı olacak. İleriki dönemde genel merkezimiz bunları değerlendirir.”

Konuşmasının son bölümünde 15 Temmuz darbe girişimiyle birlikte MHP’de değişim isteyenlerin ortaya çıkan tabloyu daha net görmeye başladığını kaydeden Depboylu, “Bu arkadaşlar bence çok büyük hata yaptılar. Zaten kongre tarihi belliydi. O zaman geldiğinde onlarda demokratik haklarını kullanırdı. Ama bu kadar imza vererek partimizi mahkemelere taşımak hoş bir şey değil. Şu anda yapmaları gereken 15 Temmuz gerçeğini de yaşadılar. 15 Temmuz’da bizim liderimizin duruşu birçok şeyin önüne geçti, engelledi. Bakın 15 Temmuz’da basına ilk açıklamayı yapan bizim liderimizdi. Sayın Binali Yıldırım’ı aradı önce hatta ulaşılamadı, 10 dakika sonra kendisi döndü liderimize. İlk ona söyledi darbe girişimi karşısında sivil hükümetin yanındayız diye. Çünkü darbe girişiminin nereden kaynaklanabileceğini biliyordu. Görünce böyle bir manzarayı hemen teşhisini koydu. Biz gurur duyuyoruz liderimizle. Bilgeliğiyle devlet adamlığıyla nasıl durulması gerektiğini gösterdi. Bu noktadan sonrada biliyorsunuz birçok şey açığa çıktı. Cemaatin programları gelecek için hedefleri, kurulacak olan hükümetin kimlerden olacağına dair çok şey çıktı. Bunlardan sonra da ben bu arkadaşlarımızdan cesurca çıkıp “biz bir hata yaptık ve doğru değildi yaptığımız” demelerini beklerdim” diyerek özellikle Meral Akşener’i destekleyenlere mesaj verdi.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam